31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN, OMÜ REKTÖRÜNE SÖYLEMEDİM DEDİĞİ İŞTE O SÖZLERİN VİDEOSU

Samsun Üniversitesi Rektörünün, OMÜ rektörüne söylemedim dediği işte o sözlerin videosu

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'ne ait eşyaların 19 Mayıs Üniversitesi tarafından alındığını söylerken, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç, "Ben bunu rektörü sordum öyle bir şey demedik dedi" açıklaması yaptı. İşte Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın'ın o sözleri söylediği video..

05 Nisan 2019 Cuma 20:09 GÜNCEL

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç, şuan Samsun Üniversitesi olan eski Canik Başarı Üniversitesinde bulunan eşyaların 19 Mayıs Üniversitesine taşınması ile ilgili yaptığı açıklama kafaları karıştırdı.


Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesinde ki eşyaların 19 Mayıs Üniversitesi tarafından alındığını söylemişti.

15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi Canik Başarı Üniversitesi olarak faaliyet gösteren eğitim kurumunda bulunan tüm eşyaların 19 Mayıs Üniversitesi tarafından alındığı gündeme gelmişti. Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın'da düzenlediği toplantıda basın mensuplarının bu konu ile ilgili sorularını yanıtlamış, "Bizim bir şey ifade etme şansımız yok. Biz bize devredildikten sonrakine bakarız. Doğrudur buradaki bir takım taşınırlar 19 Mayıs Üniversitesi tarafından alındı. Bunlarla ilgili soruyu 19 Mayıs Üniversitesine sorarsanız çok daha doğru olur. Şuan itibari ile burada senato ve idari makamı yaptık. Binaların bakımı yapılıyor. İkili ilişkilerle onların yardımları ile burada çalışmalar yapıyoruz" demişti. 

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, Canik Başarı Üniversitesine ait eşyaların 19 Mayıs Üniversitesi tarafından alındığını basın mensuplarının huzurunda açıklamıştı. Yani Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, bu açıklaması ile daha önce Canik Başarı Üniversitesi bünyesinde bulunan eşyaların 19 Mayıs Üniversitesi tarafından alındığını doğrularken, detaylı açıklama için bu sorunun Samsun 19 Mayıs Üniversitesine sorulmasını istemişti.

İSTE 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ BİLGİÇ'İN AÇIKLAMALARI

OMÜ REKTÖRÜ: BEN SORDUM ÖYLE BİR ŞEY DEMEDİK DEDİ
Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın'ın eşyaların 19 Mayıs Üniversitesi tarafından alındığına dair açıklamaları sonrası AKS TV'de Burcu Düzgün'ün programına katılan OMÜ Rektörü Sait Bilgiç ise bu konu ile ilgili,  "Ben bunu sayın rektörümüze sordum. Yok dedi öyle bir şey söylemedik dedi. Ben bizzat sordum, görüştüm" demesi kafaları karıştırdı.

KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin Samsun Üniversitesi olmadan önce 19 Mayıs Üniversitesine verildiğini söyleyen Rektör Sait Bilgiç, "O bina bu gün Samsun Üniversitesine verildiği gibi, 2016 yılında da Ondokuz Mayıs Üniversitesine verildi. Bize de bekçilik yapalım diye verilmedi.  Eğitimlerin aksamayacağı oranda ihtiyaçlar bazında bir kısım şeyler bir kampüsümüzden diğer kampüsümüze taşındı." dedi.

İŞTE SAMSUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN SÖZLERİ
19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç'in Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın'ın söylemediğini iddia ettiği o sözler ise aşağıda yer alan videoda yer almaktadır.  Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın'ın (Sait Bilgiç'in açıklamasına göre) 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç'e söylemediğini ifade ettiği işte o sözlere ait video.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

omulu

07 Nisan 2019 Pazar 03:37

binalar omünün uhdesinde iken buraların ilerde ayrılıp farklı bir üniversite olacağı bilinmiyordu. üniversite yönetiminin de kullanılmayan atıl haldeki eşyaları mobilyaları kullanılacağı yerlere taşıması kadar doğal ne olabilir. o tarihlerde hiç bir fakultenin canik yerleşkesine taşınma gibi bir talebi olmadı.

Demokrat55

06 Nisan 2019 Cumartesi 18:50

Ben kimseyi bir şeyle itham etmedim. Sadece dini bir soru sordum.

Demokrat55

06 Nisan 2019 Cumartesi 10:46

Ilahiyat profesöru Mahmut aydina bir sorum var. Hocam yalan konuşmak caiz mi. Yalan konuşmanın dinen hükmü nedir.

Adalet

06 Nisan 2019 Cumartesi 14:31

Mahmut hocanın ses kaydı ortada. Habere konu olan binalarda Canik yerleşkesinde. Dileyen gidip binaların durumunu görebilir. Kimin yalan konuştuğuna kendi gözleriyle şahit olabilir. Sayın demokrat kardeş peki birini yalancılıkla itham etmenin hükmü nedir? istersen müftülüğe sorabilirsin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta, Hayati Tekin'e müfteri dedi ve bir çok konuda açıklama yaptı

Erhan Usta, Hayati Tekin'e müfteri dedi ve bir çok konuda açıklama yaptı