23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖR ATAMASI YAPILDI! İŞTE SAMSUN ÜNİVERSİTESİNE ATANAN O İSİM

Samsun Üniversitesine rektör ataması yapıldı! İşte Samsun Üniversitesine atanan o isim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği Samsun Üniversitesine Resmi Gazete yayımlanan rektör atamaları kararı ile Prof.Dr. Mahmut Aydın atandı.

06 Eylül 2018 Perşembe 13:12 GÜNCEL

Samsun Üniversitesine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Prof.Dr. Mahmut Aydın rektör olarak atandı. Samsun Üniversitesi rektörü Mahmut Aydın kimdir..


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan karar ile birlikte bu yıl ilk öğrencilerini alacak olan Samsun Üniversitesine de rektör atanmış oldu.SAMSUN ÜNİVERSİTESİNİN REKTÖRÜ MAHMUT AYDIN
FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Canik Başarı Üniversitesinin yerine kurulan Samsun Üniversitesi bu yıl ilk öğrencilerini kabul ediyor. YKS sonuçlarına göre Samsun Üniversitesinde bir bölüm kazanan öğrenciler kayıtlarına devam ediyor. Kayıtlar devam ederken yayımlanan kararname ile birlikte ise Samsun Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mahmut Aydın atandı.

Söz konusu atamalar, 2547 sayılı Kanunun 13’üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2, 3 ve 7’inci maddeleri gereğince uygun görüldü.

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. MAHMUT AYDIN KİMDİR
1968 yılında Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde doğdu. 1990 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında aynı Fakülte' ye Dinler Tarihi Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1993 yılında Kilise Hukukunun Doğuşu ve Gelişmesi isimli teziyle Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Mayıs 1994 yılında doktorasını yapmak üzere Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından İngiltere'ye gönderildi. Burada Birmingham Üniversitesine bağlı Centre For The Study Islam and Christian-Muslim Relations adlı merkezde Modern Western Christian Theological Understandings of Muslims Since the Second Vatican Council isimli teziyle Haziran 1998'de doktorasını tamamlayarak PhD (Doctor of Philosophy) unvanını aldı. Temmuz 1998'de Türkiye'ye döndü ve Nisan 1999'da Dinler Tarihi Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atandı. 2003 yılında doçent oldu. Halen Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Çağdaş Hıristiyan Teolojisi, Tarihsel İsa Araştırmaları, Dinler ve Kültürler Arası Diyalog ve Dinsel Çoğulculuk alanlarında araştırmalar yapmaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un acı kaybı! Ertuğrul Çepni vefat etti

Samsun'un acı kaybı! Ertuğrul Çepni vefat etti