20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN VALİLİĞİ 2018 YILBAŞI GECESİ İÇİN ALINAN GÜVENLİK TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI

Samsun Valiliği 2018 yılbaşı gecesi için alınan güvenlik tedbirlerini açıkladı

Samsun Valiliği, 2018 yılbaşı tedbirlerini açıkladı. Samsun Valiliği yılbaşı gecesi için alınan güvenlik ve asayiş tedbirleri ile ilgili açıklama yaptı.

29 Aralık 2017 Cuma 17:18 GÜNCEL

Samsun Valiliği, 2018 yılbaşı gecesinde Samsun'da alınan güvenlik tedbirleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, yılbaşı gecesi sokaklar, ana arterler, caddeler, parklar, havaalanı, terminal ve istasyonlarda alınan tedbirleri kamuoyuna duyurdu.


Samsun Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Samsun'da yılbaşı gecesi alınan tedbirler şu şekilde.

"İlimiz genelinde başta güvenlik ve asayiş olmak üzere halkımızın can ve mal güvenliğinin temini ile vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için emniyet, jandarma, trafik, sağlık ve yardım talepleri ile ilgili ilave tedbirler alınmıştır. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde ziyaret ve alış veriş yapmalarını sağlamak için kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler ile caddelerde, parklarda, bahçelerde, havaalanı, terminal ve istasyonlarda, şehir içerisinde ve şehirlerarası devlet karayollarında yaya ve araç trafiğine karşı ilave personel görevlendirerek emniyet ve trafik tedbirleri artırılmıştır. Halkımızın huzur ve güven ortamını bozacak davranışların 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma İmdat Hattı’na, Sağlık için 112 Acil Sağlık Hizmetlerine, Yardım için 122 Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'ne, belediye hizmetleri için de 153 Zabıta Hattı'na bildirmeleri önem arz etmektedir. Özellikle ikamet alanlarında havaya ateş edilme şeklindeki olayların engellenmesi için sokak aralarında çok sayıda resmi ve sivil personelle gerekli emniyet tedbirleri alınmış olup, halkımızın huzur ve güven ortamında yılbaşını geçirmelerini sağlamak için en üst düzeyde çalışmalara devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Yurt emekliye ayrılıyor artık müteahhitlik yapacak

Mustafa Yurt emekliye ayrılıyor artık müteahhitlik yapacak