14 Haziran 2021 Pazartesi

SAMSUN VALİLİĞİ O SAHİLLERDEKİ HALK PLAJLARININ ACİLEN HALKIN KULLANIMINA KAPATILMASINI İSTEDİ

Samsun Valiliği o sahillerdeki halk plajlarının acilen halkın kullanımına kapatılmasını istedi

Samsun Valiliği, çevre kirliliği yaşandığı ve kanalizasyon aktığı için Atakum-Çatalçam ve Taflan bölgesindeki sahillerde halk plajlarının acilen kapatılmasını talep etti.

11 Haziran 2019 Salı 11:10 GÜNCEL

Samsun Valiliği'nden deniz sezonunun açıldığı şu günlerde flaş bir açıklama geldi. Samsun Valiliği, kanalizasyon aktığı için Atakum, Çatalçam ve Taflan bölgesinde bulunan sahillerde halk plajlarının halkın kullanımına kapatılması çağrısı yaptı.


Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada Atakum İlçesi, Çatalçam ve Taflan  yerleşimlerinde kaçak kanalizasyon bağlantılarının SASKİ tarafından  önlenerek acilen kanalizasyon şebekesine bağlantılarının sağlanması gerektiği belirtilerek,  bu sahillerde bulunan halk plajlarının ise halkın kullanımına kapatılması çağrısı yaptı.

Yapılan açıklamada bir süredir çevre kirliliği ile gündeme gelen Atakum ilçesine bağlı Çatalçam ve Taflan bölgesinde ki sahillerle ilgili  "Polis Okulu ile Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen kısım arasında kalan halk plajlarında ivedi olarak Samsun Büyükşehir Belediyesince (Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı  ile Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) temizlik çalışmalarının yapılmasına, bu çalışmalar sonuçlanana kadar bu plajların geçici olarak halkın kullanımına kapatılması ve uyarı levhaları konulması, anons edilmesi ve yerel basında yer alması suretiyle halka duyurulmasının sağlanmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Şule coşkun

11 Haziran 2019 Salı 19:34

Inşallah bu yaz sonunu bulmaz zaten bitmeyen ve doğa katlı o beton yol tam bir rezillikInşallah yeni yönetim buna da bir çare bulur işleri zor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Teknik Direktörlük için İrfan Buz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Yılport Samsunspor Teknik Direktörlük için İrfan Buz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı