20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN VALİLİĞİ SOĞUKTAN ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLEN IRAKLI BEBEK İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Valiliği soğuktan öldüğü iddia edilen Iraklı bebek ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valiliği, soğuktan öldüğü iddia edilen Iraklı 4 aylık mülteci bebek ile ilgili açıklama yaptı. Samsun Valiliği, soğuk nedeni ile öldüğü gündeme gelen 4 aylık Iraklı bebek olayı ile ilgili yaptığı açıklamada ölümün, soğuktan olmadığını belirterek, kesin ölüm sebebinin otopsi ile belirleneceğini bildirdi.

28 Aralık 2017 Perşembe 20:43 GÜNCEL

Samsun Valiliği, Iraklı 4 aylık bebeğin soğuk nedeni ile öldüğü haberleri üzerine bir açıklama yaptı. Samsun Valiliği, 4 aylık mülteci bebeğin kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için cesedinin Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildiğini bildirdi.

 

Samsun'da 4 aylık Iraklı bebeğin soğuk sebebi ile öldüğü iddialarının gündeme gelmesi sonrası Samsun Valiliğinden konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada soğuktan öldüğü ileri sürülen 4 aylık Iraklı erkek bebeğin ailesi ile tercüman eşliğinde görüşüldüğü bildirildi. Samsun'a beş gün önce gelen Iraklı mülteci bir ailenin 4 aylık erkek bebeğinin soğuk sebebi ile öldüğü yönünde ki haberler üzerine açıklama yapan Samsun Valiliği, konu ile ilgili şu bilgileri verdi.

"İlimizde Iraklı bir ailenin 4 aylık bebeğinin vefat etmesiyle ilgili bazı medya kuruluşlarında çıkan haberler üzerine açıklama gereği duyulmuştur. Buna göre; hasta bebek 27.12.2017 tarihinde saat 08:46’da ailesi tarafından kundağında sarılı olarak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi acil servisine muayene için getirilmiştir. Hasta bebek, acil servis çalışanları tarafından soluk renkte ve hareketsiz olduğu görülünce hemen kırmızı alana alınmıştır. Yapılan muayenesinde nabız ve solunumunun olmadığı görülmüştür. Aileden tercüman eşliğinde alınan bilgilerde; iki ay önce Türkiye'ye, yaklaşık bir hafta önce de Samsun’a geldikleri, kendilerine Samsun Göç İdaresi Müdürlüğü’nce randevu verildiği, bebeğin dört aylık erkek bebek olduğu, annenin akşam bebeği besleyip yatırdığı, sabah uyandığında bebeği hareketsiz bulduğu ve bunun üzerine muayeneye getirdiği öğrenilmiştir. Bebek, haberde bahse konu edilen soğuk nedeniyle değil, aspirasyon, sepsis ön tanılarıyla EX Duhul kabul edilmiş ve adli rapor tutulmuştur. Savcılık talimatıyla, EX kabul edilen bebek Emniyet’ten gelen ekip ile birlikte kesin ölüm nedeni belirlenmek üzere otopsi yapılması için Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da yaşanan silahlı çatışma olayında Turan Tekcan ile ilgili flaş karar

Samsun Çarşamba'da yaşanan silahlı çatışma olayında Turan Tekcan ile ilgili flaş karar