18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUN VALİLİĞİ, ZEHİRLENEN 118 ÖĞRENCİNİN SON DURUMU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Valiliği, zehirlenen 118 öğrencinin son durumu ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valiliği, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi Yaz Akademisi Programı için Samsun'a gelen ve kaldıkları yurtta zehirlenen 118 öğrencinin son durumu ile ilgili açıklama yaptı.

17 Temmuz 2018 Salı 16:43 GÜNCEL

Samsun Valiliği, Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bulunan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi  Yaz Akademisi programı için kente gelen ve kaldıkları yurtta zehirlenerek tedavi altına alınan öğrencilerle ilgili açıklama yaptı.


Samsun Valiliği, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi  Yaz Akademisi programı için Samsun'a gelen ve zehirlenen öğrenciler ile ilgili yaptığı açıklamada tedavi altına alınan öğrencilerden 89'unun taburcu edildiğini, 29 öğrencinin ise tedavilerinin devam ettiğini duyurarak, şu bilgiyi verdi.

"19 Mayıs ilçemizde bulunan özel bir yurtta kalan yatılı öğrenciler, 16.07.2018 günü mide bulantısı ve kusma şikayetleri sonucu zehirlenme şüphesiyle hastanelere sevk edilmiştir. Saat 13:40 itibariyle alınan bilgilere göre toplam başvuru sayısı 118’dir. Bu hasta başvurularının 100’ü 19 Mayıs Devlet Hastanesi’ne, 6’sı Bafra Devlet Hastanesi’ne, 12’si ise OMÜ Tıp Fakültesi’ne yapılmıştır. Şu an itibariyle, 89 hastamız taburcu edilmiş olup, 29 hastamızın da tedavileri devam etmektedir. Zehirlenme vakalarıyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti için flaş karar! Araç trafiğine kapatıldı

Samsun'da Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti için flaş karar! Araç trafiğine kapatıldı