26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN VALİLİĞİ, ZİNCİRE BAĞLI YAŞAYAN AFGAN GENÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Valiliği, zincire bağlı yaşayan Afgan genç ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'da akli dengesi bozuk Afganlı gencin zincire bağlanması olayının gündeme gelmesi büyük yankı uyandırdı. Samsun Valiliği, zincire bağlanan Afgan genç Bezhan Rawofi ile ilgili açıklama yaptı.

28 Ocak 2018 Pazar 16:17 GÜNCEL

Samsun'da akli dengesi bozuk Afganlı mülteci gencin dramını gündeme getiren Hedef Halk Gazetesi son günlerin en dikkat çekici haberine imza attı.  


Afganistan'tan kaçarak Samsun'a gelen akli dengesi bozuk Bezhan Rawofi'nin tedavi için götürüldüğü hastanede, tercüman olmaması nedeni ile ailesinin yaşadıkları sorunu anlatamadığı ve bu nedenle aileninde çocuklarını kendisine zarar vermemesi için zincire bağladıkları gündeme gelmişti.

VALİLİK ZİNCİRE BAĞLANAN AFGAN GENÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Hedef Halk Gazetesinde 'Zincirli Mültecinin Sesiz Çığlığı' başlığı ile yayınlanan haberde, Afgan genç Bezhan Rawofi'nin yaşadığı dram anlatılmıştı.

Yayınlanan bu haberin ardından Samsun Valiliği, zincire bağlı olarak yaşayan Afgan genç ile ilgili bir açıklama yaptı. Valilik yaptığı açıklamada akli dengesi bozuk Bezhan Rawofi’nin zincire bağlanması ve tedavi olamaması ile ilgili şu açıklamayı yaptı.HASTANEYE YATIRILDI

"İlimizde yayınlanan Hedef Halk Gazetesi’nde 27/01/2018 tarihinde yer alan ‘Zincirli Mültecinin Sessiz Çığlığı’ başlıklı haber üzerine; İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapılan araştırma sonucu, Farsça ve İngilizce bilen 2 tercümanın da yer aldığı bir ekip oluşturularak, Bezhan Rawofi’nin ailesi Yaşardoğu Mahallesi’ndeki ikamet adresinde ziyaret edilmiştir. Ziyarette yapılan görüşmede Afgan aile, akli dengesi bozuk olan Bezhan Rawofi isimli çocuklarını dil farklılığı nedeni ile tedavi ettiremediklerini, bu nedenle de kendisine ve çevresine zarar vermemesi için ev içinde zincirlediklerini belirtmiştir. Bunun üzerine, Bezhan Rawofi’nin tedavisi için ailenin onayı alınmış, Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatışı için gerekli görüşmeler yapılmıştır. Hastanın nakil işlemi için gelen 112 ekipleri muayene sırasında kafa travması tespit etmiş, hasta önce Samsun Gazi Devlet Hastanesi’ne götürülmüş, burada tomografi ve kan tetkikleri yapılmıştır. Ardından hastanın Psikotik Bozukluk tanısı ile Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne yatışı yapılmıştır.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da arazi kavgası! Bir kadın tüfekle vurularak öldürüldü

Samsun Bafra'da arazi kavgası! Bir kadın tüfekle vurularak öldürüldü