18 Şubat 2019 Pazartesi

SAMSUN VALİLİĞİNDEN ADD'NİN FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜNÜN İPTAL EDİLDİĞİ İDDİALARINA AÇIKLAMA

Samsun Valiliğinden ADD'nin Fener Alayı yürüyüşünün iptal edildiği iddialarına açıklama

Samsun Valiliği, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin(ADD) düzenlemek istediği Fener alayı yürüyüşünün iptal edildiği yönündeki haberler üzerine bir açıklama yaptı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 14:59 GÜNCEL

Samsun Valiliği, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında düzenlemek istediği Fener Alayı yürüyüşünün iptal edildiği yönündeki iddialar üzerine bir açıklama yayınladı.


Samsun Valiliği, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) tarafından yapılan açıklamada Fener Alayı yürüyüşünün iptal edildiğinin belirtilmesi üzerine bir açıklama yaparak gündeme gelen bu iddiayı yalanladı.

Samsun Valilğinden ADD'nin Fener Alayı yürüyüşünün iptal edildiği yönündeki açıklamalarına verilen yanıtta şunlar dile getirildi.

"Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şubesi'nin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenleyeceği Fener Alayı ile ilgili taleplerinin Valiliğimizce iptal edildiği şeklinde basında yer alan haberlerle ilgili açıklama gereği duyulmuştur. Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şubesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenleyeceği Fener Alayı için yaptıkları müracaatlarının ‘Samsun Valiliğince iptal edildi’  şeklinde basına yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şubesi'nin Valiliğimize yaptıkları ilk müracaatları sonucu belirlenen yürüyüş güzergâhı ve saatiyle ilgili bir iptal söz konusu değildir. Adı geçen dernek üyeleri istekleri halinde bu yürüyüşü gerçekleştirebilirler. Ülkemizin seçim sürecinde olması ve o gün ilimizde bir siyasi partinin Cumhurbaşkanı adayının mitingi yapılacağından, güvenlik tedbirleri nedeniyle,  adı geçen derneğin yürüyüş güzergâhı ve saatiyle ilgili yaptıkları ikinci talepleri Valiliğimizce uygun görülmemiştir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Valiliğimizce düzenlenecek olan, 'Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü', 18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 21.00'da DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünden başlayarak, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erecektir. Tüm halkımız davetlidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Milletvekili aday adayı Saydam Bayram'ın baba acısı

İYİ Parti Samsun Milletvekili aday adayı Saydam Bayram'ın baba acısı