17 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN VALİLİĞİNE GENELGE GÖNDERİLDİ! İŞTE YENİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VE KISITLAMALARIN DETAYLARI

Samsun Valiliğine genelge gönderildi! İşte yeni sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamaların detayları

Samsun Valiliğine 65 yaş ve 20 yaş vatandaşları da kapsayan yeni sokağa çıkma yasakları ile ilgili gönderiline genelgenin tüm detayları..

18 Kasım 2020 Çarşamba 12:22 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yapılan kabine toplantısı sonrası Korona Virüs sebebi ile hafta sonraları belirli saatlerin dışında sokağa çıkma yasaklarının uygulanacağını açıkladı. İşte yeni kısıtlamalarla ilgili yayımlanan genelgenin tüm detayları..


Söz konusu yeni kısıtlamaları içeren genelge ise İçişleri Bakanlığı tarafından Samsun'da dahil olmak üzere 81 ilin Valiliklerine gönderildi.

Buna göre gönderilen yeni genelge kapsamında yeni bir karara kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10:00 ila 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar ise 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. 

İşte Samsun Valiliğine gönderilen yeni kısıtlamalarla ilgili genelgenin detayları

Genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri 20 Kasım Cuma saat 20.00'den geçerli olacak şekilde saat 10.00 ila 20.00 arasında hizmet sunabilecek.

Restoran, lokanta ve online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefon ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilecek

Yeni bir karara kadar hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlanacak, üretim, imalat ve tedarik zincirleri bundan muaf olacak.

Seyircisiz oynanacak spor müsabakalarındaki görevliler, şehirler arası toplu ulaşım aracı görevlileri ile bu araçlarla seyahat edeceğini belgeleyenler kısıtlamadan muaf olacak.

ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacağını belgeleyenler ile sınav görevlileri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

İZİN ALANLAR KISITLAMALARDAN MUAF OLACAK
Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı sürelerde, vatandaşların özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahate çıkmamaları esas olacak. İstisnai durumlarda izin alanlar özel araçlarıyla seyahat edebilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Meral Akşener grup toplantısında Çarşamba Biyokütle Santrali ile ilgili konuştu

Meral Akşener grup toplantısında Çarşamba Biyokütle Santrali ile ilgili konuştu