17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN VALİLİK BİNASI DAHİL SAMSUN'DA BU 5 BİNA YIKILACAK

Samsun Valilik binası dahil Samsun'da bu 5 bina yıkılacak

Samsun'da Valilik binası dahil 5 bina yıkılacak! Samsun Valilik binası ile birlikte Anakent İş Merkezi, eski adliye binası, Atatürk Kültür Merkezi ve büyükşehir belediyesinin hizmet binasının yıkılacağı açıklandı.

20 Aralık 2019 Cuma 13:12 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, basın camiası ile gerçekleştirdiği toplantıda önemli açıklamalar yaptı.


Samsun'da trafiğe yeniden açılması gündeme gelen Çiftlik caddesi, otopark projeleri, kentsel dönüşüm, yeni sanayi alanları ve istihdam sorununun çözümü ile ilgili projeler geniş kapsamda kenti yakından ilgilendiren meselelerle ilgili açıklamalar yapan Mustafa Demir, Atatürk Kültür Merkezi'nin yanı sıra Samsun'da bazı binalarında yıkılacağını söyledi.

Basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı açıklamada Samsun Valilik binası ile birlikte Anakent İş Merkezi, eski adliye binası ve büyükşehir belediyesinin tarihi binası dışında kalan hizmet binası ve Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılacağını söyleyen Mustafa Demir, yıkılacak olan binaların yerine önce yenilerinin yapılacağını yıkımın ise sonra gerçekleşeceğini belirtti. Anakent İş Merkezi binası ile ilgili altı otopark üstü sosyal yaşam alanı olacak şekilde bir projelerinin olduğunu kaydeden Mustafa Demir, Atatürk Kültür Merkezinin yerine ise Samsun Fuarı projesini yapacaklarını ifade etti.

Yıkımı gündeme gelen 5 binanın Samsun eski Havaalanı arazisine taşımayı düşündüklerini kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Saathane Meydanında ki esnaflarla anlaşma sağladıklarını büyükşehir belediyesinin yıkılacak olan hizmet binasının da bu noktada hayata geçirilecek Saathane Meydan Projesine dahil edileceğini ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Misafir

30 Aralık 2019 Pazartesi 23:03

Sayın başkan hayırlısı olur inşaallah , ancak eski valilik binasının arazisi çok değerlidir umarım o arazi yine devletin kasasında değerlendirilir. Oraya çok güzel hastahane yakışır yaşlıların gidiş gelişi zordur Ulaştırma hastanesini o meydana daşirsiniz inşaallah. Samsun'un kurtlarina beşkeş çekilmez inşaallah.saygilarimla

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yeni bir teleferik projesi gündeme geldi

Samsun'da yeni bir teleferik projesi gündeme geldi