20 Temmuz 2019 Cumartesi

SAMSUN VALİSİ KAYMAK ATATÜRK'ÜN HAVZA'YA GELİŞİNİN 99'UNCU YILI TÖRENİNDE KONUŞTU

Samsun Valisi Kaymak Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 99'uncu yılı töreninde konuştu

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 99'uncu yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmada, "Türk milleti, vatanına bir saldırı olduğunda nasıl atılgan nasıl yürekli, nasıl da canını verecek kadar büyük bir millet olduğunu bütün dünyaya göstermiştir." dedi.

25 Mayıs 2018 Cuma 19:18 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 99'uncu yıl dönümü törenine katıldı. Vali Osman Kaymak, Türk milletinin esareti kabul etmeyen bir millet olduğunu söyledi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Atatürk'ün Havza ilçesine gelişinin 99'uncu yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarih boyunca çok zor günler geçirdiğini ama bütün olumsuzluklara rağmen zorlukların tümünü atlatma becerisini gösterdiğini söyledi.Bunun tek nedeninin Türk milletinin hiçbir zaman esareti kabul etmemesi olduğuna dikkat çeken Samsun Valisi Osman Kaymak, şöyle konuştu:

"Bu yüce millet, kendisini sahneden silmek isteyen aciz saldırılara çok tanıklık etmiştir. Bu saldırılar dün devam ettiği gibi bugün ve yarın da olacaktır. Bu menfur güçlerin hesaplayamadığı bir şey vardır. Bu yüce milletin birlik ve beraberlik duyguları. Vatanımızın sessiz, kalender, hoşgörülü, içinde bir çocuğun masumluğunu barındıran milleti, vatanına bir saldırı olduğunda nasıl atılgan nasıl yürekli, nasıl da canını verecek kadar büyük bir millet olduğunu bütün dünyaya göstermiştir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Ülkemizin tökezlemesini isteyenlere fırsat vermeyeceğiz

Yusuf Ziya Yılmaz: Ülkemizin tökezlemesini isteyenlere fırsat vermeyeceğiz