19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ KAYMAK, BAFRA OVASINDA BİÇERDÖVER SÜRDÜ ÇELTİK HASADINI BAŞLATTI

Samsun Valisi Kaymak, Bafra Ovasında biçerdöver sürdü çeltik hasadını başlattı

Samsun Haber- Samsun Valisi Osman Kaymak, Bafra Ovasında biçerdöver sürerek 2018 yılının çeltik hasadını başlattı.

21 Eylül 2018 Cuma 16:58 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Bafra ilçesinde düzenlenen Geleneksel 3'üncü Çeltik Hasadı etkinliğinde biçerdöver sürerek 2018 yılının çeltik hasadı dönemini başlattı.


Bafra ilçesinde düzenlenen Geleneksel 3'üncü Çeltik Hasadı etkinliğine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'in yanı sıra AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediyesi Başkanı Hamit Kılıç, Samsun Gıda Orman İl Müdürü Nail Kırmacı, ile birlikte üreticiler katıldı.

Bafra ilçesinde düzenlenen çeltik hasadı töreninde Türkiye'nin zaman zaman zor günler geçirdiğine söyleyen Samsun Valisi Osman  Kaymak, ''Ülkemizin bulunduğu çoğrafya çok zor bir çoğrafyadır. Bu coğrafyada bizi rahat bırakmıyorlar, huzurumuzu bozmak için uluslararası güçler her türlü imkanı kullanıyor ve onun için diyoruz ki, onlara karşı en büyük gücümüz birlik beraberliğimizdir. İşte bu törenler bizleri bir araya getiren programlardır ve en güzel cevabı veriyor.'' dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak gerçekleşen çeltik hasadı etkinliğinde bir biçerdövere binerek, Türkiye'nin 2'inci büyük çeltik alanı olan Bafra Ovasında 2018 yılının ilk çeltik hasadını başlattı. Samsun Valisi Kaymak, daha sonra Bafra ilçesinde faaliyet gösteren bir pirinç fabrikasını da ziyaret etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz tirit yedirir, aşure dağıtır hizmet yaptığı yok

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz tirit yedirir, aşure dağıtır hizmet yaptığı yok