24 Temmuz 2019 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ KAYMAK: ŞİMDİKİ GENÇLER KİTAP OKUMUYOR CEP TELEFONU ESARETİ ALTINDALAR

Samsun Valisi Kaymak: Şimdiki gençler kitap okumuyor cep telefonu esareti altındalar

Samsun Valisi Osman Kaymak, Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı açılışında yaptığı konuşmada, "Şimdiki gençler kitap okumuyor. Bilgisayar ve cep telefonunun esareti altındalar" dedi.

08 Eylül 2018 Cumartesi 21:49 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs ilçesi Nebiyan Doğa ve İzcilik Kampına gelen öğrencilerin Anadolu Mektebim Erkek Yaz kampının açılışını gerçekleştirdi.


Samsun Valisi Kaymak, yaz kampı açılış töreninde gerçekleştirrdiği konuşmasında ise şimdiki gençlerin kitap okumamasına sitem ederek, "Şimdiki gençler kitap okumuyor. Kitap okuyan cep telefonu ve bilgisayarın esareti altında, neyle ilgilendiğini de tam anlamıyla bilemiyoruz. Bu anlamda bizlere doğruyu gösterecek milli manevi değerlerle geleceğini kuşatan bütün dünyadaki oyunları çok iyi gören bir gençliğin yetişmesi çok önemlidir.  İnsanlar kendilerini diyaloglarıyla karşısındakine kabul ettirir değer alırlar. İnsanlar kıyafetiyle karşılanır kişiliğiyle uğurlanır. Kişilikte tabi ki birikimle oluyor" dedi.Konuşmasında milli manevi değerleri bilen, dünyada oynanan oyunları çok iyi gören bir gençliğin yetişmesi gerektiğini kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak, Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı açılış töreninde şunları dile getirdi.

"Bizim gerçekten iradesini ve yeteneklerini, ülkesinin menfaatlerini doğru kullanacak gençlere ihtiyacımız var. Onun içinde bilim ve tekniği kullanan geleceğini ve geçmişini iyi bilen gençler yetiştirmemiz çok önemlidir.  Gerçekten çocuk yetiştirmek ailelerin ve toplumun en büyük sorunu bu konuda doğru bir seçeneği bulabilirsek o zaman yarınlardan emin olabiliriz. Sizlerin bu programda alacağınız eğitimlerle alacağınızı düşünüyorum. Bu programın sizin hayatınıza yön veren ülkemizin geleceğinde iz bırakan çığır açan gençler olmanız temennisiyle, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.  
 


Konuşmanın ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Anadolu Mektebi faaliyetine kamp ateşinin etrafında Türkiye’nin 23 şehrinden 17 öğretmen, 68 lise ve üniversite öğrenci ile bir araya gelerek, sohbet etti ve spor etkinliğine katıldı.
 
Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı’açılış programına Samsun Ondokuz Mayıs Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şimşekler gökyüzünde dans etti! Dört gün sağanak yağış var

Samsun'da şimşekler gökyüzünde dans etti! Dört gün sağanak yağış var