25 Ekim 2020 Pazar

SAMSUN VALİSİ KAYMAK SÜRÜCÜLERİ 'MEDENİ TOPLUMDA BU OLMAZ' DİYEREK UYARDI

Samsun Valisi Kaymak sürücüleri 'Medeni toplumda bu olmaz' diyerek uyardı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Karayolu Trafik Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende araç sürücülerini, "Medeni toplumda bu olmaz. Korna çalmak geri kalmışlığın göstergesi" diyerek uyardı.

06 Mayıs 2019 Pazartesi 18:41 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Karayolu Trafik Haftası töreninde yaptığı konuşmada, araç sürücülerini korna çalmamaları için uyardı.


Samsun'da yapılan düğün konvoylarında korna çalındığını, bu konvoylarında trafiği tehlikeye düşürdüğünü söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen Karayolu Trafik Haftası töreninde, yaptığı konuşmada "Samsun’da önemli bir sorunu da dile getirmek istiyorum. Arkadaşlar, yapılan düğün konvoylarında hem korna çalınmakta hem de bu konvoylar sayesinde trafik aksamakta ve tehlikeye düşürülmektedir. Korna çalmak medeni toplumlarda olmayan bir durumdur. Toplumun kalkınmışlığı bir yerde bununla ölçülüyor. Siz kornaya basıyorsanız demek ki, halen daha geri kalmış toplum görüntüsü veriyorsunuz demektir. O yönüyle lütfen buradan bütün sürücülere sesleniyorum. Arkadaşlar artık çok mecbur kalmadıkça, lütfen kornalara basmayalım." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz'un da hazır bulunduğu Karayolu Trafik Haftası töreninde ayrıca düğün konvoylarının artık kaldırılması çağrısında da bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, bu konu ile ilgili de "Bakın siz mutlu olmak ve mutlu bir birliktelik yaşamak için düğün yapıyorsunuz. Biz sizlere mutluluklar dilemek istiyoruz. Biz evimizin önünde otururken, çocuğumuz sınavlara hazırlanmak için evde ders çalışırken siz konvoyunuzla büyük bir gürültü çıkararak bizleri rahatsız ederek geçiyorsunuz. Bu sebeple ben sana dua edecek yerde beddua ediyorum. Sana mutluluk dileyecekken, sana beddua diliyorum. O anlamda lütfen buradan Samsun’da sesimizin ulaştığı herkese artık bu düğün konvoylarına mümkün olduğu kadarıyla son verelim diyorum. Bu konvoyları da yapacaksak da kimseyi rahatsız etmeden çok kısa ve gürültüsüz bir şekilde yapalım diye düşünüyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından trafik konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından okullar arası ‘trafik’ konulu şiir yarışması dalında birinci olan Kayra Koç, ‘Yol Verin’ adlı şiirini okudu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz: Işıksız yaya ve okul geçitlerinde öncelik yayanın

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz: Işıksız yaya ve okul geçitlerinde öncelik yayanın