20 Ekim 2019 Pazar

SAMSUN VALİSİ KAYMAK UYARDI! YAYA YOLA ADIM ATTIĞI ZAMAN TRAFİĞİN DURMASI LAZIM

Samsun Valisi Kaymak uyardı! Yaya yola adım attığı zaman trafiğin durması lazım

Samsun'da düzenlenen Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın etkinliğinde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Yaya yola adımını attığı zaman trafiğin durması lazım" dedi.

06 Şubat 2019 Çarşamba 21:41 GÜNCEL

Samsun'da trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın etkinliği düzenlendi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, düzenlenen Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın etkinliğinde trafik polisi elbisesi giyerek sürücülere broşür dağıttı. Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz'un da hazır bulunduğu etkinlik Cumhuriyet Meydanı Kavşağı'nda gerçekleştirildi.

Samsun Valisi Osman Kaymak burada yaptığı konuşmasında, “Arkadaşlar, bugün İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başkanlığında tüm Türkiye’de gerçekleştirilen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği programında bir aradayız. Buradaki hedef trafik lambası ve polis memurunun olmadığı yaya geçitlerinde sürücü vatandaşlarımızın yayalara öncelik vermesidir. Gelişmiş bir çok ülkede bu böyledir. Yaya yola adımını attığı zaman trafiğin durması lazım. İnşallah bu anlayışı Sayın Bakanımızın başkanlığında Samsun’da ve Türkiye’de yerleştirmeye çalışıyoruz. Arkadaşlar bu gibi toplumsal projeler öncelikle toplumun sahiplenmesiyle başarı sağlar. İlin Valisi olarak bizler burada, Sayın Bakanımız ise Ankara’da buna öncülük yapıyor. Bizler halkımızdan anlayış bekliyoruz." dedi.MEDENİ TOPLUMLARIN GÖSTERGESİ
Sözlerini "Araçların yayalara çarptığı ve hayatlarını kaybetmelerini maalesef görüyoruz. Yayalara yol verilmesi medeni toplumların bir göstergesidir. Biz Samsun olarak ilkadım şehri olduğumuzu söylüyoruz. Her şeyde öncüyüz. İnşallah bu projeden de Samsunlulardan büyük bir anlayış bekliyorum. Arkadaşlarımızı 180 noktada görevlendirdik ve takip ediyoruz." diyerek sürdüren  Samsun Valisi Osman Kaymak, şunları dile getirdi.
"Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın projesini ilimiz ve ilçelerimizde olmak üzere okullarımız ve yaya geçitlerinde uygulamaya başladık. Tabi ki en büyük desteği siz basın mensuplarımız vasıtasıyla halkımızdan bekliyoruz. Sonuçta halkımızın sahipleneceği bir projedir. İnşallah ben Samsun’da bu anlayışın yerleşeceğine inanıyorum. Bu projeyi başlatan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere görev alan arkadaşlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

Vali Osman Kaymak daha sonra öğrencilerle birlikte Cumhuriyet Meydanı Kavşağı ve 19 Mayıs Bulvarı üzerindeki yaya ve okul geçitlerinden geçti. Trafikteki sürücüleri uyaran Vali Osman Kaymak, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” projesini sürücülere anlattı ve sürücülere broşür verdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 112 Acil Servise gelen beyin yakan sorular

Samsun'da 112 Acil Servise gelen beyin yakan sorular