20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN VALİSİ KAYMAK'IN SAMSUNG SAMSUN'UN ÖNÜNE GEÇMEMELİ AÇIKLAMASI OLAY OLDU

Samsun Valisi Kaymak'ın Samsung Samsun'un önüne geçmemeli açıklaması olay oldu

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Like Samsun uygulaması ile ilgili toplantıda "Samsung Samsun'un önüne geçmemeli' şeklindeki sözleri Türkiye'nin önde gelen haber sitelerinden Ensonhaber tarafından Karadeniz fıkrası olarak görüldü.

03 Aralık 2017 Pazar 20:43 GÜNCEL
Samsun Valisi Osman Kaymak, Like Samsun isimli fotoğraf paylaşım uygulaması ile ilgili düzenlenen toplantıda, internet aralamalarında Samsun yerine Samsung çıkmasıyla ilgili "Samsung dünya markası ama Samsun'un önüne geçmemeli" şeklindeki sözleriEnsonhaber sitesinde adeta ti'ye alındı.

Like Samsun toplantısının açılış konuşmasını yapan OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Samsun'un sosyal medyada tanıtımını daha iyi noktalara getirebilmek için bir araya geldiklerini belirterek "Bugün yapacağımız tanıtım ile Samsun'un, Instagram, Facebook, Twitter ve diğer sosyal mecralarda çok daha fazla fotoğraf paylaşımıyla çok daha fazla kitlelere ulaşmasını hedefliyoruz. Geçtiğimiz üç ay boyunca deneme çalışmaları yapılarak 1509 fotoğraf paylaşımı, 270 paylaşılan fotoğraf, 1450 takipçiye ulaşıldı. Kişilerin yüklediği fotoğraflar beğeni düzeylerine göre derecelendirildikten sonra, jüri üyeleri titiz bir çalışma ile burada sergilenecek bazı fotoğrafları ve ödül verilecek bazı fotoğrafları belirlediler. Tabii bizim buradaki hedefimiz Samsun'un sosyal medyada tanıtımını zenginleştirmek. Dünya genelinde şehirlerin sayfalarına baktığımızda on binlerce fotoğraf yüklenmiş olduğunu görüyorsunuz. Biz de birkaç yıl içerisinde on binlerce ve yüz binlerce fotoğrafa ulaşmak istiyoruz. Bu farkındalığı artırmak için takipçilerimizin seyahat ettikleri yerlerde videolarını, fotoğraflarını 'Like Samsun' logosuyla ya da başka logolarla Samsun'u anlatan başka hastagler ile paylaşmalarını ve önümüzdeki yıllarda ilimizin tanınırlılığına katkı sağlamalarını bekliyoruz. Sayın Valimizin uğurlu elleriyle ve basınımızın desteği ile şehrimize ait bir arşiv oluşmasının sağlanacağını ümit ediyorum. Bu bağlamda basın mensuplarımızın bizleri desteklemesini istirham ediyorum. Katılımlarından dolayı başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum." dedi.
 


Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Samsun’un etkili tanıtım imkanlarını geliştirmek ve sosyal paylaşım platformlarında Samsun ile ilgili fotoğrafların paylaşımını arttırmak amacıyla 'LikeSamsun' projesini hayata geçirdi.

EN GÜZEL SAMSUN FOTOĞRAFINA ÖDÜL

Proje kapsamında sosyal medya platformlarında 'LikeSamsun' hashtagini oluşturdu ve www.likesamsun.city sitesini kurdu. Site ve hashtag üzerinden Samsun fotoğraflarını paylaşan vatandaşlar arasından en beğenilen fotoğraflar için ise bugün Atakum İlçesi'nde bulunan Golf Tesisleri'nde ödül töreni düzenlendi.(Türkiye'nin önde gelen haber sitesi Ensonhaber Samsun Valisi Kaymak'ın Samsung açıklamasını bu manşetle yayınladı)

SAMSUNG, SAMSUN'UN ÖNÜNE GEÇMEMELİ

Tören öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, internet tarayıcılarında Samsun'un ünlü Samsung markasından sonra geldiğini belirterek, şöyle dedi: "LikeSamsun sitesinin açılması ilk göreve geldiğimde önerilmişti. Bu siteye Samsun’un tanıtılması için çok güzel fotoğraflar atılmış. Bunun çok sayıda kişi tarafından görülmesi önemli. İnsanlarda bir merak uyandırmasını umuyoruz. İnsanlar merak sonucu bir yerlere gidiyor. Bazen, 'İnternet tarayıcılarından Samsun’u aratınca Samsung çıkıyor' diyorlar. Ben de bazen Samsun’u aratınca Samsung çıkıyor. Samsung dünya markasıdır ama Samsun’un önüne geçmemesi lazım.Bu konuda Samsun’u seven, gönül veren Samsun’un geleceği için çırpınanlardan bu projenin desteklenmesini istiyorum. Bu site ne kadar fazla duyurulursa, daha çok fotoğraf yüklenecek, yüklenen fotoğraflar daha çok kişi tarafından paylaşılacak ve Samsun’a karşı büyük bir hareket başlayacak. Bu Samsun’un tanıtım projesidir. Arkasından da Samsun’a gelen insanların Samsun’da kalmasını hedefliyoruz. Samsun, genelde günübirlik, geçilen ya da uğranılan yer olmasın istiyoruz. İlk adım şehri olan ve cumhuriyetin kuruluşunda büyük yeri olan şehrimizin, cumhuriyet anlamında geziye çıkan insanların ilk durak yeri olması lazım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ziya KUL

04 Aralık 2017 Pazartesi 08:22

Bence Samsunsporun maddi sorunlarını atlatması için geçmeli:Samsung Samsunspor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Beyi'nin Samsunspor anketinde taraftar yönetimin istifasını istedi

Samsun Beyi'nin Samsunspor anketinde taraftar yönetimin istifasını istedi