20 Temmuz 2019 Cumartesi

SAMSUN VALİSİ KAYMAK'TAN AYVACIK İLÇESİNE HÜKÜMET KONAĞI VE HASTANE MÜJDESİ

Samsun Valisi Kaymak'tan Ayvacık ilçesine hükümet konağı ve hastane müjdesi

Samsun Valisi Osman Kaymak, ziyaret ettiği Ayvacık ilçesine yeni bir Hükümet Konağı ve ilçe Devlet Hastanesi müjdesi verdi. Samsun Valisi Osman Kaymak, Ayvacık ilçesinde incelemelerde bulundu.

15 Kasım 2017 Çarşamba 20:49 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, ziyaret ettiği Ayvacık ilçesinde yaptığı açıklamada, "Ayvacık ilçesine Yeni bir hükümet konağı ve Sağlık Bakanımızın Samsunlu olması hasebiyle de yeni bir ilçe devlet hastanesinin yapımı için çalışacağız" dedi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Ayvacık Kaymakam Vekili Kemal Ülkü ile Belediye Başkanı Mustafa Belur'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Ayvacık İlçe Kaymakam Vekili Kemal Ülkü, Samsun Valisi Osman Kaymak'a Ayvacık ilçesinde ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi sundu. Ayvacık İlçe Kaymakam Vekili Kemal Ülkü, ziyaretin anısına Osman Kaymak'a halk eğitim merkezi tarafından üretilen kilim hediye etti.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Ayvacık İlçe Belediye Başkanı Mustafa Belur'u da makamında ziyaret etti. Osman Kaymak, daha sonra bir restoranda muhtarlarla bir araya gelerek sohbet etti.

Muhtarlarla yapılan toplantıda Ayvacık ilçesinde ki hükümet konağı ve devlet hastanesinin yetersiz olduğunu söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, "Yeni bir hükümet konağı ve Sağlık Bakanımızın Samsunlu olması hasebiyle de yeni bir ilçe devlet hastanesinin yapımı için çalışacağız." dedi.Barajların turizm ve balıkçılık için geliştirilmesi gerektiğine işaret eden Samsun Valisi Osman Kaymak, "Dünyayla yarışacak durumdayken yol ve altyapı sorunlarını artık konuşmamamız gerekiyor. Bu tür sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması lazım. Gelişen bir ülkede üretime yönelik çalışmalara önem vermek zorundayız. Bunun için de projeler üretilmelidir. Bütün sivil toplum kuruluşları ve ortak paydaşlar ile bir araya gelip, ilçemizin gelişmesi için gerekeni yapmalıyız." diye konuştu.

Samsun Valisi Osman Kaymak'a ziyaretleri sırasında Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı ve diğer ilgililer eşlik etti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da tekstil işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 2 kişi öldü 14 yaralı

Samsun Çarşamba'da tekstil işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 2 kişi öldü 14 yaralı