22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN VALİSİ KAYMAK'TAN KALABALIK YERLERDEN UZAK DURUN ÇAĞRISI

Samsun Valisi Kaymak'tan kalabalık yerlerden uzak durun çağrısı

Samsun'da Korona Virüs tehlikesi nedeniyle tavsiye edilen açılış ve kapanış saati uygulamasına uymayan AVM'ler tepki çekerken, Samsun Valisi Osman Kaymak'tan "Olay çok ciddi ve kalabalık ortamlardan uzak durmamız gerekiyor" açıklaması geldi.

16 Mart 2020 Pazartesi 16:54 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Korona Virüsün tehlikeli ve ciddi bir tehlike olduğunu hatırlattı, vatandaşlara alış veriş merkezi, kahvehaneler gibi kalabalık yerlerden uzak durmaları çağrısında bulundu.


Samsun'da bazı alış veriş merkezleri, Korona Virüs tehlikesi nedeniyle AVM'ler tavsiye edilen açılış-kapanış saati uygulamasına uymazken, bu durum vatandaşların da tepkisini çekti. 

Korona Virüs'ün bulaşma tehlikesinin kalabalık ortamlarda daha fazla olduğu belirtilirken, Samsun'da AVM'lerin söz konusu virüse karşı önlem amaçlı tavsiye edilen açılış kapanış saati uygulamasına uymak için Samsun Valisi Osman Kaymak'tan talimat bekledikleri öğrenildi. İnsan yaşamı söz konusuyken, dünyayı etkisi altına alan ve ölümlere neden olan Korona Virüs ile ilgili insiyatif almayıp, tavsiye edilen açılış-kapanış saati uygulamasına uymayan AVM'lerin Vali'den talimat beklemeleri şaşkınlık yarattı.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise Korona Virüs ile ilgili yaptığı açıklamada alış veriş merkezlerine değil, vatandaşın bizzat kendisine talimat vererek, "Olay çok ciddi ve kalabalık ortamlardan uzak durmamız gerekiyor. Vatandaşlarımız alışveriş merkezleri, kahvehaneler gibi umuma açık yerlerden uzak dursun" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kahvehaneler, kafeler, sinemalar, düğün salonlarına kapatma kararı

Kahvehaneler, kafeler, sinemalar, düğün salonlarına kapatma kararı