20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN VALİSİ KAYMAK'TAN O SÖZLERİ DİYENLERE MESAJ! SAMSUN BİZİM KARNIMIZI DOYURMUŞ

Samsun Valisi Kaymak'tan o sözleri diyenlere mesaj! Samsun bizim karnımızı doyurmuş

Samsun Valisi Osman Kaymak, memleket ayrımcılığı yapanları eleştirdiği üstü kapalı olarak 'Trabzonlular olmazsa Samsunlular aç kalır' diyenlere de ayarı verdi.

06 Aralık 2018 Perşembe 15:01 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Trabzonlular olmazsa Samsunlular aç kalır' diyenlere üstü kapalı olarak mesaj göndererek, "Samsun bizim karnımızı doyurmuş" dedi.


Samsun'da Bayburtluların, Trabzonluların, Ofluların, Gümüşhanelilerin yaşadığını söyleyen Vali Osman Kaymak,  "İnsanlar buraya boşuna gelmedi. Allah'a şükür bu verimli topraklar insanlara aş olmuş iş olmuş. Samsun bizim karnımızı doyurmuş." dedi.

Samsun'da internet gazetecileri ile buluşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Sevgi Kafe'de gerçekleşen toplantıda yaptığı açıklamada memleket ayrımcılığı yapılmasını eleştirdi. Samsun'da yaşayan herkesin Samsunluluk bilinci ile hareket etmesi gerektiğini belirten Osman Kaymak, geçtiğimiz günlerde bir siyasetçinin  'Trabzonlular olmazsa Samsunlular aç kalır' sözleri ile alevlenen memleket ayrımcılığı meselesi ile ilgili, "Bende Bayburtluyum ama önce Samsunlu  olacağız. Bayburtlu olmaktan onur duyuyorum.  Ama önce Samsunlu olacağız. İnsanlar buraya boşuna gelmedi, Allah'a şükür bu verimli topraklar insanlara aş olmuş iş olmuş. Samsun bizim karnımızı doyurmuş.  Gümüşhane için Oflu için Trabzonlu için. Samsun'u sevmek zorundayız. Buranın huzuru hepimizi çok ilgilendiriyor. Ben önce Samsunluyum derken aslımı inkar etmeyeceğim. Aslını inkar eden haramzadedir. Aslını inkar  etmeden önce Samsunluyuz daha sonra nereli isek oralıyız. Bu şehirde bunu öne çıkartıp  ayrımcılık yapıldığını görüyorum. Bu yanlış." dedi.
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP'de Samsun Büyükşehir için sendikacı Müşfik Veysel Erdoğan'ın ismi gündeme geldi

CHP'de Samsun Büyükşehir için sendikacı Müşfik Veysel Erdoğan'ın ismi gündeme geldi