17 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ KORONA TESTİ POZİTİF OLUP EVDEN KAÇAN 262 KİŞİYE TEPKİ GÖSTERDİ

Samsun Valisi Korona testi pozitif olup evden kaçan 262 kişiye tepki gösterdi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Korona Virüs testi pozitif çıkan ve karantina altına alınan 262 kişinin evlerinden kaçarak insanların arasına karışmasına tepki gösterdi.

02 Eylül 2020 Çarşamba 17:35 GÜNCEL

Samsun'da karantina altına alınan ve Korona Virüs testi pozitif olan 262 kişinin evlerinden kaçarak insanların arasına karıştığının açıklanması sonrası Samsun Valisi Zülkif Dağlı yaptığı açıklamada bu duruma tepki gösterdi.


Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, karantina altında olan 262 kişinin evlerinden kaçarak şehirde gezmeye çıktıklarının tespit edildiğini açıklamıştı. Samsun Valisi Dağlı'da bugün yaptığı açıklamada bu duruma dikkati çekerek, "Üzülerek görüyoruz ki, karantinada evinde olması gereken pozitif ve temaslı kişiler bile evlerinden dışarıya çıkıp topluma karışıyor. Böyle umarsız, nasılsa bana bir şey olmaz şeklindeki yaklaşım ilimizde risk düzeyini artırıyor" dedi.

Açıklamasında denetimlerin arttırılacağını vurgulayan Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  son günlerde ülke genelinde Korona Virüs vakalarında artış yaşandığını kaydetti. Tedbirlere uyulması ve hiç bir gevşemeye mahal verilmemesini belirten Vali Dağlı, Korona Virüs'ün ciddiyetini halen koruduğunu söyledi.

Kural ve tedbirlere uyulmaması durumunda vaka artışının kaçınılmaz olacağına işaret eden Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  "Bize katıldığımız etkinliklerde sürekli hastanelerdeki doluluk oranını soruyorlar. Samsun’da hastanelerimizde doluluk oranlarında şu an için bir sorun yaşamadığımızı hep açıklıyoruz. Ancak halkımızın bu güçlü alt yapının da bir sınırı olduğunu bilmesi gerekiyor. Kurallara uymamakta ısrar etmemiz durumunda vaka sayısında artış kaçınılmaz olacaktır.  Bu nedenle vaka sayısını artırmamak için lütfen maskemizi takalım, dışarı çıktığımızda sosyal mesafeye dikkat edelim. İzolasyondaysak evimizden dışarı kesinlikle adım atmayalım. Hastanelerimizdeki yoğunluğu azaltabilmek, olası virüs yayılımını engellemek için mecbur kalmadıkça hastanelerimize daha az başvuralım.  Sağlık ordumuz, kolluk birimlerimiz ve tüm görevlilerimiz gece – gündüz, hastane, ev, mahalle fark etmeksizin cansiperane bir şekilde çalışıyor. Onlara yardımcı olalım, koronayla hayatlarını ortaya koyarak gösterdikleri mücadeleye destek olalım. Tedbirlere uyalım kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım" diye konuştu. 

Samsun’un sağlık alt yapısı olarak Türkiye’nin en güçlü illerinden biri olduğunu söyleyen Vali  Dr. Zülkif Dağlı, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Bize katıldığımız etkinliklerde sürekli hastanelerdeki doluluk oranını soruyorlar. Samsun’da hastanelerimizde doluluk oranlarında şu an için bir sorun yaşamadığımızı hep açıklıyoruz. Ancak halkımızın bu güçlü alt yapının da bir sınırı olduğunu bilmesi gerekiyor. Kurallara uymamakta ısrar etmemiz durumunda vaka sayısında artış kaçınılmaz olacaktır.  Bu nedenle vaka sayısını artırmamak için lütfen maskemizi takalım, dışarı çıktığımızda sosyal mesafeye dikkat edelim. İzolasyondaysak evimizden dışarı kesinlikle adım atmayalım. Hastanelerimizdeki yoğunluğu azaltabilmek, olası virüs yayılımını engellemek için mecbur kalmadıkça hastanelerimize daha az başvuralım.  Sağlık ordumuz, kolluk birimlerimiz ve tüm görevlilerimiz gece – gündüz, hastane, ev, mahalle fark etmeksizin cansiperane bir şekilde çalışıyor. Onlara yardımcı olalım, koronayla hayatlarını ortaya koyarak gösterdikleri mücadeleye destek olalım. Tedbirlere uyalım kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Serdar

02 Eylül 2020 Çarşamba 22:50

Acaba İl Sağlık Müdürü bize merkez ilçe kaymakamlıklara Filyasyon ve covid 19 denetimleri için kaç sağlık memuru veya varsa kaç araç temin ettiğini söyleyebilir mi?Ne bekleniyor acaba İl Sağlık Müd. 1 personel ile koca merkez ilçeyi denetime ve kontrol alabileceğini mi düşünüyor.Yazık.Bile bile lades.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da karantinadan kaçan 262 kişiye adam öldürmeye teşebbüsten dava açılsın

Samsun'da karantinadan kaçan 262 kişiye adam öldürmeye teşebbüsten dava açılsın