20 Temmuz 2019 Cumartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK AÇIKLADI: ÇARŞAMBA OSB'NİN KURULUŞ İŞLEMLERİ TAMAM

Samsun Valisi Osman Kaymak açıkladı: Çarşamba OSB'nin kuruluş işlemleri tamam

Samsun Valisi Osman Kaymak, ziyaret ettiği Çarşamba ilçesinde Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinin(OSB) kuruluş işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.

14 Aralık 2017 Perşembe 20:46 GÜNCEL
Samsun Valisi Osman Kaymak, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) kuruluş işlemlerinin tamamlanarak tescillendiğini açıklayarak, "Samsun'da Merkez OSB'ler doldu. Birçok fabrika kurmak isteyen var. Hep de bu bölgede istiyorlar" dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, şeker fabrikası ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) ziyaretlerde bulundu.

Çarşamba OSB'nin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını ve tescillendiğini anlatan Kaymak, "İnşallah 2018 yatırım programına kadar önce altyapısı, arkasından da arazi tahsisleri yapılacak. Aslında arazi biraz yetersiz. Ormandan kalan bir bölge var. Onu da bu alana katarak iyi bir organize sanayi alanı oluşturulabilir." dedi.Şimdilik var olan arazi üzerinde işlemleri yürütmek için mevzuat gereği altyapı, kanalizasyon, elektrik, sıhhi tesisat ve su temini için projeler yapılacağını belirten Kaymak, "Önümüzdeki sene bunun ihalesi yapılacak. Bu süreç biraz zaman alacak. Daha şimdiden arsa isteyenler var ancak henüz o aşamaya gelmedik. Merkez OSB'ler doldu. Birçok fabrika kurmak isteyen var. Hep de bu bölgede istiyorlar." diye konuştu.

Samsun Valisi Kaymak'a, Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde Çarşamba'ya özgü yumurta topuk ayakkabı ile sekiz köşe kasket hediye edildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Ayvacık'ta öğretmen Nurten Akkuş, dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına girdi

Samsun Ayvacık'ta öğretmen Nurten Akkuş, dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına girdi