17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: BEKLEMİYORDUM MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL

Samsun Valisi Osman Kaymak: Beklemiyordum mahkeme kadıya mülk değil

Samsun Valisi Osman Kaymak, Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanması ile ilgili , "Beklemiyordum. Mahkeme kadıya mülk değil" dedi.

12 Haziran 2020 Cuma 12:39 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilmesi nedeniyle basın mensupları ile vedalaştı.


Vali Osman Kaymak, Sevgi Kafe'de basın mensupları ile bir araya gelerek Valilik görevinden ayrılacak olması nedeniyle vedalaştı. Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Samsun Valisi Osman Kaymak, basın mensupları ile bir araya geldiği vedalaşma töreninde, Samsun'dan ayrılmayı beklemediğini ancak devlet büyüklerinin takdirine saygı duyduğunu söyledi.Sevgi Kafe'de gerçekleşen vedalaşmada açıklamalarda bulunan Vali Osman Kaymak, "İnsanların bir yerde içeceği su bitmişse bir vesile ile oradan gider. Biz Samsun'u çok sevdik. Dolu dolu yaşadık. Samsun bana çok şey kattı. Ayrılığın üzünsütü var. Samsunlular sağolsun bize büyük bir vefa örneği gösteriyorlar. Gönüllerde yer almak Allah'ın bir lütfudur. Ben bundan dolayı Allah'a şükrederim.  Bu şehirden gidiyoruz, insanlar bize Osman baba diyorlar. Bu benim için bir lütuftur. Rabbim bu güzellikten bizi hiç bir zaman ayırt etmesin. Sadece bu sevgiden uzaklaşmanın üzüntüsü var. Mahkeme kadıya mülk değil bir gün buradan gidecektik. Şehri 17 ilçesi ile hakim olduğumu düşünüyorum. Çok daha faydalı olabilirdik ama devlet büyüklerimiz böyle takdir etti. Ben Samsun ile ilgili güzel şeyler duymaktan mutlu olacağım. Görev yaptığı yerleri biz memleketimiz görev yaptıklarımızı kardeşimiz olarak gördük. Samsun'dan sevgi ile ayrılıyorum. 30 yıl boyunca aşkla şevkle çalıştım. Ülkemin insanlarını çok seviyorum." dedi.Samsunlulara görev yaptığı 3 yıl boyunca kendisine gösterdiği sevgi için teşekkür eden Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor ile ilgili de açıklama yaparak, takımın Süper lige çıkması halinde maçlara geleceğini belirtti.

Valiler Kararnamesi ile Samsun'dan ayrılacak olan Vali Osman Kaymak, konuşmasının ardından basın mensupları ile vedalaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Kaymak Samsunlulara veda etti! Gönüllerde yer almak Allah'ın lütfudur

Osman Kaymak Samsunlulara veda etti! Gönüllerde yer almak Allah'ın lütfudur