26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: BU HİZMET BİMER VE CİMER'İN VALİLİK AYAĞI

Samsun Valisi Osman Kaymak: Bu hizmet BİMER ve CİMER'in Valilik ayağı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Açık Kapı Milletin Kapısı Projesi bankosunu ziyaret ederek, "Bu hizmet BİMER ve CİMER'in Valilik ayağı" dedi.

02 Mart 2018 Cuma 18:11 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Açık Kapı Milletin Kapısı projesinin devlet kurumlarının gereksiz meşgul edilmesinin önüne geçtiğini söyledi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Valilik binası içinde bir süre önce kurulan Açık Kapı Milletin Kapısı Projesi bankosundaki görevlileri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Açık Kapı Milletin Kapısı projesinin, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı şekilde alınarak takip edilmesi hedefiyle kurulduğunu, projenin vatandaşın kamu kurum ve kuruluşlarından daha hızlı hizmet almasını sağlayacağını vurguladı.

Hizmetin vatandaşın hayatı kolaylaştıracağını kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak, "Vatandaşlarımız tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili taleplerini bu merkeze yapabilir. En geç bir hafta içinde vatandaşımıza dönülerek işleminin olumlu veya olumsuz olduğuna yönelik bilgi veriliyor. Başvurunun gerçek ve iletişim bilgilerinin eksiksiz olması gerekiyor. Sistem devlet kurumlarını gereksiz meşgul edilmesinin de önüne geçiyor. Bu ciddi bir müracaat sistemi. Vatandaşın müraacatı alınarak ilgili birime yönlendiriliyor. Vatandaşa en geç bir hafta içinde olumlu veya olumsuz cevap eriliyor. Bu hizmet BİMER ve CİMER'in Valilik ayağı." dedi.Şahsen ya da internetten başvuru

Vatandaşın sisteme cep telefonunun yanı sıra istediği heryerden başvuru yapabileceğini aktaran Vali Osman Kaymak, internet ve bilgisayar kullanamayan vatandaşların ise mesai saatleri içinde bizzat valiliğe gelerek birime başvuru yapabileceğini belirti. Samsun'un da içinde bulunduğu 22 ilde uygulamanın başladığını kaydeden Samsun Valisi Kaymak, sistemin en kısa sürede tüm yurtta hayata geçeceğini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Büyük Camide şehitler için Mevlid-i Şerif okutturdu

Yusuf Ziya Yılmaz Büyük Camide şehitler için Mevlid-i Şerif okutturdu