21 Ağustos 2019 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK ÇARŞAMBA'NIN SEKİZ KÖŞE KASKETİNİ BAŞINA TAKTI

Samsun Valisi Osman Kaymak Çarşamba'nın sekiz köşe kasketini başına taktı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Çarşamba ilçesine yaptığı ziyarette, ilçeye özgü ünlü sekiz köşe kasketi başına taktı.

06 Temmuz 2018 Cuma 20:18 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere gittiği Çarşamba ilçesinde, başına taktığı sekiz köşe kasketi yanından ayırmadı.


Samsun'un Çarşamba ilçesine yaptığı ziyarette, 1812-1818 yılları arasında Trabzon Valiliği yapan Süleyman Paşa'nın ilçede bulunan kabrini ziyaret ederek dua okudu. Samsun Valisi Osman Kaymak ardından Çarşamba ilçesinde Beşikçiler Çarşısı esnaflarını ziyaret ederek esnaflarla görüştü. 

Daha sonra Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkına geçen Samsun Valisi Osman Kaymak burada kendisine hediye edilen ilçenin ünlü sekiz köşe kasketi ve yumurta topuk ayakkabısını giydi. Çarşamba ilçesinde Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkını da gezen Samsun Valisi Osman Kaymak, gerçekleştirdiği ziyaretlerde ise kendisine hediye edilen sekiz köşe kasketi ise yanından ayırmadı.

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkına yaptığı ziyarettin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Yeşilırmak Uluslararası Kanal Parkuru projesinin protokolünü imzaladı. İmza töreninde Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar ile Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı'da yer aldı. Gerçekleşen protokol imza töreninin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, 1302 yılında inşa edilen tarihi Kılcanlı Camisinde devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekillerine yeni kabinede bakanlık verilecek mi

AK Parti Samsun Milletvekillerine yeni kabinede bakanlık verilecek mi