26 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK, EĞİTİM UÇAĞI İLE UÇARAK SAMSUN'A HAVADAN İNCELEDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak, eğitim uçağı ile uçarak Samsun'a havadan inceledi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesine yaptığı ziyarette eğitim uçağına binerek, havadan Samsun'u inceledi. Vali Osman Kaymak, UZAYTEM merkezinde uçak similasyon aracınıda kullandı.

24 Ekim 2017 Salı 16:55 GÜNCEL
Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde UZAYTEM Merkezini ziyaret ederek eğitim uçağına bindi. Vali Kaymak, UZAYTEM'in eğitim uçağına binerek gökyüzünden Samsun'u inceledi. Samsun Valisi Osman Kaymak, eğitim uçağı ile yaptığı uçuş sonrası, UZAYTEM merkezinde uçak simülasyon aracını kullandı. 

Vali Osman Kaymak, OMÜ UZAYTEM tarafından yapımı süren Doğan isimli yerli uçağı da yaptığı ziyarette inceledi. 
Samsun Valisi Kaymak ve Rektör Bilgiç birlikte uçtular

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Rektör Bilgiç bina içerisinde bulunan uçuş simülatörüne binerek bir uçuşun nasıl olduğunu havalanmadan deneyimledi. Eğlenceli görüntülere sahne olan bu deneyim sonrası gerçek uçuşa geçildi. UZAYTEM’in içinde bulunan pistte Samsun Valisi Osman Kaymak ve Rektör Bilgiç çift motorlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve 19 Mayıs İlçesi Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ise tek motorlu uçaklarla uçuş deneyimi yaşadı.

Doğan isimli uçağın çizimi, tasarımı ve üretimi tamamen burada yapılıyor

Yaklaşık bir saat süren ve keyifle tamamlanan uçuşun ardından uçuş eğitimlerinde kullanılan uçakların bakımlarının yapıldığı hangarlar gezildi ve kompozit binasında bulunan “Doğan” isimli uçak hakkında bilgi alındı. Açıklamada, çizimi, tasarımı ve üretimi tamamen burada yapılan tek motorlu, iki kişilik, sportif genel amaçlı havacılık uçağının sertifikalandırılarak eğitimlerde kullanılabileceğinin ve yine iş adamlarına da seyrüsefer konusunda hizmet edebileceğinin altı çizildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak, OMÜ'de yapılan yerli uçak Doğan'ı inceledi

Samsun Valisi Osman Kaymak, OMÜ'de yapılan yerli uçak Doğan'ı inceledi