24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİK BERABERLİĞİMİZDİR

Samsun Valisi Osman Kaymak: En büyük gücümüz birlik beraberliğimizdir

Samsun Valisi Osman Kaymak, Bafra ilçesinde düzenlenen Geleneksel 3. Çeltik Hasadı şenliğinde yaptığı konuşmada, uluslararası güçlerin Türkiye'nin huzurunu bozmak için her şeyi yaptığını belirterek, "Onlara karşı en büyük gücümüz birlik beraberliğimizdir" dedi.

21 Eylül 2018 Cuma 23:58 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Bafra ilçesinde gerçekleşen Geleneksel 3. Çeltik Hasat Şenliğinde yaptığı konuşmada uluslararası güçlere dikkati çekerek, birlik beraberlik vurgusu yaptı.


Bafra ilçesinde düzenlenen Geleneksel 3. Çeltik Hasat Şenliğinde konuşan Samsun Valisi Osman  Kaymak, "Ülkemizin bulunduğu çoğrafya çok zor bir çoğrafyadır. Bu coğrafyada bizi rahat bırakmıyorlar, huzurumuzu bozmak için uluslararası güçler her türlü imkanı kullanıyor ve onun için diyoruz ki, onlara karşı en büyük gücümüz birlik beraberliğimizdir. İşte bu törenler bizleri bir araya getiren programlardır ve en güzel cevabı veriyor" dedi.

Konuşmasında ayrıca Samsun'un bir tarım kenti olduğunu da belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, "İki tane Bafra ve Çarşamba olmak üzere önemli ovamız var. Bu ovalarda elde edilen ürünlerin katma değerini artırmak hepimizin üzerine bir vazife olsa gerek. Tarım ve gıda ürünlerine ihtiyaç ve istek her geçen gün daha da çok artıyor. Gelecekte en stratejik ürünler tarım ürünleri olacak. O anlamda lütfen arazilerinize sahip çıkın. Sahip olduğunuz arazinin ve elde ettiğiniz ürünlerin kıymetini bilin. 70 bin kişi Samsun’da tarımdan ekmek yiyor. Bafra çeltik üretiminde ülkemizde ikinci sırada. Bu ürünlerde daha çok katma değer elde etmek bizim görevimiz. Hükümetimiz ve devletimiz Samsun'a tarım yönünde çok destek vermiş. Tarımla ilgili Samsun'da 10’un üzerinde kurum var. Samsun bölgenin önemli ili. Devletimiz ve hükümetimiz her türlü imkanı Samsun’a sağlıyor. Çiftçilerimiz de bunların kıymetini biliyor. Devletimiz ve hükümetimiz o anlamda çiftçimizin daima yanında. Ülkemizin bulunduğu coğrafya zor bir coğrafya. Bu coğrafyada bizim rahat bırakmıyorlar. Uluslararası güçler huzurumuzu kaçırmak için her türlü imkanı kullanıyor. Onun için onlara karşı bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir. Bu coğrafyada güçlü olmak zorundayız. Çok üretmek zorundayız. Tarımın, bilimin gereği neyse onu yapmak durumundayız. O anlamda Tarım İl Müdürlüğümüzle, uzmanlarımızla, Ziraat Fakültemizle ve diğer bütün paydaşlarla bir araya gelerek bilim ve tekniği kullanarak ürünlerimizin katma değerini artırıp, pazarlamamız gerekir." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da halk otobüsü ile motosiklet çarpıştı feci kazada iki kişi can verdi

Samsun'da halk otobüsü ile motosiklet çarpıştı feci kazada iki kişi can verdi