18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: FETÖ'CÜ SUBAYLAR YÜZÜNDEN ÇOK ŞEHİT VERDİK

Samsun Valisi Osman Kaymak: FETÖ'cü subaylar yüzünden çok şehit verdik

Samsun Valisi Osman Kaymak, Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Nebi'nin Ayak İzleri programında yaptığı konuşmada FETÖ'cü subaylar yüzünden çok şehit verildiğini söyledi.

25 Ekim 2017 Çarşamba 14:40 GÜNCEL
Samsun Valisi osman Kaymak, ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun da katıldığı Nebi'nin Ayak İzleri programında yaptığı konuşmada FETÖ terör örgütünün dış güçlerle işbirliği yaptığını söyledi.  

Samsun'da Mustafa dağıstanlı Spor Salonunda düzenlenen programda konuşan Vali Osman Kaymak, salonda bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilerine FETÖ terör örgütünü anlattı. FETÖ'cülerin yıllarca insanları Allah, peygamber diyerek kandırdığını ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak,  "Bu FETÖ'cüler bize 'Allah, peygamber' dediler ama onları çok iyi incelediğimizde bakacaksınız ki onlar, İslam'ın temel hükümlerini değiştirecek yollara girmişlerdir. Bugün milletimizin geleceği için, ümidi için milletimizin menfaatine olmayan şeyler yaptılar. Gençlerimiz sınavı kazanıyorlardı. FETÖ'cü değilseniz, kazanamıyorsunuz. Polis, kaymakam, hakim olamıyorsun. Dinimizin en temel ilkelerinden biri adalettir. İnsanların adalet duygusunu sarstılar. Biz  Tunceli’de terörle mücadele ediyorduk ancak maalesef FETÖ’cü subaylar yüzünden çok şehitler verdik. Ancak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından attığımız her bomba teröristlerin sonunu getirdi ve başarılı sonuçlar aldık" dedi.FETÖ terör örgütünün yıllarca kendilerini dini bir cemaat olarak tanıttıklarını vurgulayan Osman Kaymak,  "Değerli arkadaşlar ülkemiz şu an çok ciddi ortamdan geçiyor, Uluslararası güçler maalesef ülkemizi bölmek istiyor. Bunun içinde terör örgütleri değimiz PKK ve FETÖ'yü kullanıyorlar. Daha önce bizim kendilerini dini bir cemaat olarak tanıdığımız FETÖ'cüler maalesef dış güçler ile işbirliği yapıyor. Onun için sizlere tavsiyem şudur. Bizde gençlik yıllarımızda değişik grupları tanımaya çalıştık ama bir hocamızın güzel bir sözü vardı “bir grup insanla tanıştığınızda o gurubun o kişinin ölçüsü Allah, Kuran ise ona uyun Allah ve Kuran'dan farklı yöne sizi sevk ediyorsa,  ondan uzaklaşın" diye konuştu.Nebi'nin Ayak İzleri programında Vali Kaymak, sözlerin şu şekilde sürdürdü.

"Birbirimizi çok sevelim, çok çalışalım ama rehberimiz Kur'an-ı Kerim olsun. Rehberimiz Peygamber Efendimiz olsun. O anlamda biz bir ve beraber olursak birbirimizi islami değerler ölçüsünde seversek inanın Türkiye'yi kimse dize getiremez. Amerika'sının da Avrupa'sının da korktuğu bu. Bunlar Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinden ülkeyi bölmeye çalışıyorlar. PKK'lılar ve FETÖ'cüler kendi aralarında konuştuklarında, 'Onlar Tayyip'in askeri' diyerek Tayyip Erdoğan'ı sevmeyenleri bir tarafa ayırıyorlar. Böylece hedef küçülterek Türkiye'yi bölmek istiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinden Türkiye'yi bölme, parçalama politikası var. O anlamda gençler, hakikati görerek hem kendi geleceğinizi hem ülkemizin geleceğini hem de insanlığın geleceğini kurtaracak sizlersiniz. Bu vesile ile tekrar  hepinize çok başarılar diliyorum, hocalarınıza çok teşekkür ediyorum, muhabbetiniz bol olsun. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum."Samsun Valisi Osman Kaymak'ın konuşmasını tamamlaması sonrası programda Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii Baş İmam Hatibi Hafız Ali Tel Kur'an-ı Kerim tilaveti okudu. Daha sonra program Solist Necip Karakaya ilahi dinletisi ile devam etti. Programın sonunda ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu gençlere gecenin anlamı ile ilgili bir konferans verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da eski rektör yardımcısının eşi ile birlikte 4 kişi FETÖ'den gözaltına alındı

Samsun'da eski rektör yardımcısının eşi ile birlikte 4 kişi FETÖ'den gözaltına alındı