13 Kasım 2019 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK, GERÇEK SAMSUNLUNUN NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ AÇIKLADI

Samsun Valisi Osman Kaymak, gerçek Samsunlunun nasıl olması gerektiğini açıkladı

Samsun Valisi Osman Kaymak gerçek Samsunlu kimdir nasıl olmalı Atatürk'ün sözü ile açıkladı. Samsun Valisi Osman Kaymak, gerçek Samsunlunun şehre değer katanlar ve insanlara iş aş verenlerin olduğunu söyledi.

06 Aralık 2018 Perşembe 20:34 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, gerçek Samsunlunun nasıl olması gerektiğini açıkladı. 


Samsun'da yayın yapan internet gazeteleri ve yerel gazetelerin internet sitesi sorumluları ile bir araya gelen Samsun Valisi Osman Kaymak, Sevgi Kafe'de gerçekleşen görüşmede gerçek Samsunlunun nasıl olması gerektiğini açıkladı.

Samsun sahil yolunda bulunan Sevgi Kafe'de yaptığı açıklamada "Gerçek Samsunlu kimdir" diyen Vali Osman Kaymak, şunları dile getirdi.
"Atatürk’ün güzel bir sözü var ‘gerçek milliyetçi, vatanını en çok seven ve ülkesi için en çok üreten kişidir.  O yüzden gerçek Samsunlu bu şehre değer katanlar, insanlara iş ve aş verenlerdir. Eğitimde, sanatta, sporda ve sağlıkta bu şehre değer katanlardır. Tabi ki hepsi bizim kardeşimiz. İnsanları ayırıcı düşüncelerden uzak tutmamız lazım. Bu konuda da sizlere iş düşüyor. Samsun’un geleceği için gecesini gündüzüne katan insanlara saygı duyuyorum. Bu anlamda çalışan insanlara da destek olup onların hevesini kırmamak lazım. Yolumuz birlik ve beraberlikten geçiyor. Bir birini seven, birbirine destek veren, birlik ve beraberliği öne çıkarana anlayışlara saygı duyuyorum, onların çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bu şehirde de birlik ve beraberliği sağlarsak bizi kimse tutamaz. İlimiz bu sayede büyük bir çağ atlayabilir. Sizlere çok teşekkür ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yımaz, Berat Albayrak'a Samsun raporunu sundu

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yımaz, Berat Albayrak'a Samsun raporunu sundu