19 Mart 2019 Salı

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: HUZUR İÇİNDE YAŞIYORSAK ŞEHİTLERİMİZ SAYESİNDE

Samsun Valisi Osman Kaymak: Huzur içinde yaşıyorsak şehitlerimiz sayesinde

Samsun Valisi Osman Kaymak, Afrin Zaferi Mevlid-İ Şerif ve Şehitleri Anma programında yaptığı konuşmada, "Bizler, bu güzel ülkemde huzur içerisinde yaşıyorsak şehitlerimizin canlarını feda etmesi uğrunadır" dedi.

01 Nisan 2018 Pazar 21:23 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum ilçesinde bulunan Alanlı Camisinde düzenlenen Afrin Zaferi Mevlid-İ Şerif ve Şehitleri Anma programına katıldı.

 
Samsun'un Atakum ilçesinde Alanlı Camisinde düzenlenen Afrin Zaferi Mevlid-İ Şerif ve Şehitleri Anma programında Çınar Altı Cami İmam Hatibi Eşref Kızılkaya, Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması sonrası bir konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, Türkiye'nin 30-40 yıldır terörle mücadele ettiğini hatırlattı. 

Samsun Valisi Osman Kaymak, şehitlere rahmet, gazilere ise acil şifalar dileyerek devam ettiği konuşmasında, "Görüyorsunuz ne kadar güzel bir memleketimiz var. Coğrafyasıyla, insanıyla inanın bizler, bu güzel ülkemde huzur içerisinde yaşıyorsak şehitlerimizin canlarını feda etmesi uğrunadır. Şüphesiz hainler durmayacaklardır. Afrin operasyonu bitti. Ama operasyonlar devam edecek. Yine onlar durmayacaklar, yine oyun peşinde olacaklardır. Bizim bu hain emellere karşı en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir. Türk Milleti her kesimiyle Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, genci ve yaşlısı ile bir olduğu zaman, kendilerinde olan vatan sevgisini ortaya koyduğu zaman düşmana korku salıyor. Samsun İlkadım şehridir. İşte yüce Atatürk şehrimize geldiğinde de dedelerimizdeki vatanseverlik ruhu, vatana olan bağlılığı olmasaydı belki de Mustafa Kemal Atatürk Samsun'dan geri dönecekti. Ama Samsunlular Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıktı. Mustafa Kemal Atatürk Samsun'dan Havza'ya, Havza'dan Amasya ve arkasından Anadolu'ya geçerek Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış oldu. İşte bu damarımızdaki ruh bugün de depreşiyor. Bu anlamda Samsunlular vatan millet söz konusu olduğunda birlikteliğini gösteriyorlar. Bu vesile ile bütün Samsunlulara çok teşekkür ediyorum." dedi.

Samsun'un Atakum ilçesi Alanlı Camisinde düzenlenen Afrin Zaferi Mevlid-İ Şerif ve Şehitleri Anma programında yaptığı konuşmanın ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Gazi Celal Ekiz, Gazi Yılmaz Boz ve Gazi Metin Bağ’a Kur’an-ı Kerim ve bayrak hediye etti. Ardından Çakırlar Yalı Camii İmam Hatibi Adil Tek Sala okudu. Sonrasında İlkadım Müftüsü Hasan Başoğlu tüm şehitlerimiz için dua okudu. Program yemek ikramı ile son buldu. Afrin Zaferi Mevlid-İ Şerif ve Şehitleri Anma programına ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Atakum İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Ateş ve çok sayıda  mahalle sakini katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Trabzon'da derede kaybolan şehit polis memuru Mehmet Ayan'ın cenazesi Samsun'a geliyor

Trabzon'da derede kaybolan şehit polis memuru Mehmet Ayan'ın cenazesi Samsun'a geliyor