27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK İLE SİYASİLER 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Samsun Valisi Osman Kaymak ile siyasiler 23 Nisan kutlama mesajı yayımladı

Samsun Valisi Osman Kaymak ve siyasiler, belediye başkanları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98'inci yılı nedeni ile mesaj yayımladı.

23 Nisan 2018 Pazartesi 10:38 GÜNCEL

Atatürk şehri Samsun'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98'inci yılı ile ilgili Samsun Valisi Osman Kaymak başta olmak üzere siyasiler ve belediye başkanları kutlama mesajları yayımladı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında şunları dile getirdi.

"Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız. ATATÜRK, çağdaş uygarlık seviyesinin aşılmasında, geleceğimizin teminatı ve milletimizin en değerli varlığı olarak gördüğü çocuklarımıza, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı armağan ederek onlara duyduğu güveni, sevgiyi ve verdiği önemi göstermiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Çocuklarımızın bu sorumluluğun bilinci ile hareket ederek çalışacaklarına, cumhuriyetimizi lider ülke yaparak yaşatacaklarına, aydınlık yarınlarımızın mimarları olacaklarına inancımız sonsuzdur. Bizlerde ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaya yönelik tüm çabalarında onlara destek verecek, her zaman yanlarında olacağız. Sevgili Çocuklar, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sizlere bayram olarak armağan ettiği bu anlamlı gün, milletimizin gurur ve coşku günüdür. Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Ulusumuzun en değerli varlığı çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler. Sevgi dolu yüreğiniz, hoşgörünüz ve iyi niyetiniz barışın temelini oluşturacaktır. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız.Sizlerin başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmanızı istiyoruz. Nitelikli bir eğitim almanız, kendinizi geliştirmeniz, hayatın tüm güzelliklerini yaşayabilmeniz ve her zaman gülebilmeniz için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Hepinizi çok sevdiğimizi ve güvendiğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Başarılarınız ve mutluluğunuzun daim olması, en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK olmak üzere Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."

ÇİĞDEM KARAASLAN'DAN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çiğdem Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu esası üzerine bina edilen Türkiye Büyük Millet Meclisimiz’ in kuruluşu olan 23 Nisan 1920, tarihimizde önemli bir dönüm noktası, yedi düvele karşı verdiğimiz şanlı direnişin milli birlik ruhuyla zaferle taçlandığı bir milattır. 23 Nisan 1920, milli egemenliğimizin en somut yansıması olduğu gibi, geleceğe açılan ufkumuzdur. Milletimiz, ülkemizin içinden geçtiği bu en zor günlerde birlik ve beraberlik ruhu, inanç ve kararlılıkla verdiği mücadele ile yeniden dirilişini, şahlanışını tüm dünyaya ilan etmiştir. Aziz milletimiz, varlığına kasteden şer güçleriyle mücadelesini her devirde büyük bir kahramanlık ve kararlılıkla sürdürmüştür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, istiklal mücadelemizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisimiz’in ilk Başkanı, Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ülkemizin, istiklal ve istikbalimizin teminatı çocuklarımız ve dünya çocukları için huzurlu ve güven dolu bir gelecek diliyor; Türkiye Büyük Millet Meclisimiz’in 98. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

FUAT KÖKTAŞ 23 NİSAN AÇIKLAMASI

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 98. yılında milli egemenliğimizin kabulünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Gücünü milletinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi, dün olduğu gibi bugün de, milletinin hizmetinde görevini hassasiyetle sürdürmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli egemenliğimizin ilan edildiği, bu kutlu günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Ulusumuzun en değerli varlığı olan çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir.

SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE VAR
Ulusun, egemenliğini kendi eline aldığı bu mutlu günde, geleceğimiz olan çocuklarımıza daha güzel yarınlar bırakabilmek, onların daha iyi şartlar altında yaşayabilmeler için bizler gayretli çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.  Amacımız, çocuklarımızın barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayallerini gerçekleştirebilmektir. Bu gayretli çalışmalarımızla ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasında hak ettiği yeri almış, bölgede rol model olan, söz sahibi ve sözü dinlenen bir ülke haline gelmiştir. Bu vesileyle, 23 Nisan 1920’de milletinin geleceği için ortaya koyduğu iradeyi 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi tekrarlayarak ilk günkü heyecanından ve bağımsızlık aşkından hiçbir şey kaybetmediğini bir kez daha ortaya koyan Gazi Meclisimizin kuruluş yıldönümünü ve tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyor; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum." dedi.

KEMAL ZEYBEK'İN 23 NİSAN MESAJI

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 23 Nisan mesajında şunları dile getirdi.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk halkının karakterine en uygun yönetim biçimi olarak; Demokratik kurallara dayalı Cumhuriyet yönetimini uygun görmüştür. Halkın temsilcilerinin oluşturduğu; Birinci dönem Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23 Nisan 1920 de açılışını gerçekleştirir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Savaş yıllarında birçok insanın hayatını kaybetmesi, Şehit olması, ailelerin dağılması ile yetim kalan çocukların korunması, geliştirilmesi ve geleceğin, kurtuluşun yeni nesillerde olduğuna inandığı için TBMM in açılış gününü çocuklara armağan ederek; Çocuk Bayramı ilan etmiştir."

ERDOĞAN TOK'TAN 23 NİSAN MESAJI

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye Büyük Millet Meclis’inin açılışının 98’inci yıldönümü ve Atatürk tarafından Dünya’nın ilk ve tek çocuk bayramı olarak armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

DÜNYA’NIN İLK VE TEK ÇOCUK BAYRAMI

Dünya’da ilk ve tek çocuk bayramı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarının çocuklara emanet olduğunu söyleyen Başkan Tok, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 98. yıldönümü ve 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı büyük bir gururla kutluyoruz. Dünya'da kutlanan ilk ve tek çocuk bayramının yanı sıra 23 Nisan, aynı zamanda aziz milletimizin ve ulusumuzun kurtuluş ve egemenliğini ifade eder. 23 Nisan,  Türkiye Cumhuriyetinin, çocuklarımız ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın da ifadesidir.” dedi.

İLKADIM, EN ÇOK ÇOCUKLARIN BELEDİYESİ

Belediye olarak çocuk ve gençleri kuşatan projeler yaptıklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın donanımlı, eğitimli, milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmeleri için onları eğitim, spor ve kültürel hizmetlerle kuşatıyoruz. Bu düşünceyle yatırımlarımızda hep çocuklarımızı ön planda tutuyoruz. Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi ile 62 park ve 12 halı sahayı çocuk ve gençlerimize armağan ettik.  Park ve halı sahalarımızın yanı sıra spor salonları ve aktivite merkezleri yaptık. Mete Adanır Spor Salonumuz başta olmak üzere bütün kültür merkezlerimizde yüzlerce evladımız spor yaparak sağlıklı büyüyor. Bu tesislerden Olimpiyat, Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonları çıkarıyoruz. Yine İLKEM Etüt merkezlerimizde binlerce çocuğumuzu geleceğe hazırlıyoruz.  Karadeniz’de ilk ve tek en büyük çocuk kitap günlerini organize eden belediyeyiz. Bu vesileyle bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın ve tüm milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.” diye konuştu.

HASAN TOGAR'DAN 23 NİSAN MESAJI

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. Yılı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar mesajında "Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği, dünyada çocuklara armağan edilen tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu özel ve güzel günde tüm halkımızın ve de özellikle bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum" dedi.

SAMSUN TSO BAŞKANI MURZİOĞLU'NDAN 23 NİSAN MESAJI

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Murzioğlu, yayımladığı mesajda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihinin; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz Türk milleti için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulması ile egemenliğin millete geçtiğini ve Türk toplumunun, demokratik bir ortamda hak ve özgürlükleri kullanabilmenin bilinciyle yeniden şekillendiğini belirten Murzioğlu, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin doğum günü olan 23 Nisan’ı bir kez daha büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Atatürk ve silah arkadaşları, ülkemizin temellerini halkın egemenliği ve demokrasi harcıyla atarak, aydınlık geleceğin kapılarını açmıştır. 3 Nisan 1920, hepimiz için büyük bir gurur günüdür. Bütün bir ulusu tek bir hedef altında kenetleyen bu anlamlı günün yıldönümünde, halkın iradesinin önünde hiçbir gücün bulunmadığını ve bulunamayacağını bir kez daha yüksek sesle söyleyebilmenin mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

23 Nisan 2018 Pazartesi 23:08

Belediye başkanlarının kutlamalarını kabul etmiyoruz çocuklarımız ağlayarak 155 i arıyor dersçalışamıyoruz sınavımız var diye kazanılan mahkeme kararı var taa 2011 de hala çaık bahçelerimizde insanlar içip narfalar atarken kapalı diye açık bahçelere canlı müzik ruhsatı verip açıkda çalgılar sazlar gırıla Belediye başkanları kutlama sms gönderipde asabımızı bozmasınlar barisuş işleyenlre kanunları işletsinler atakum denizevler 214 sok anamız ağlıyo şimdi bile saat 24e gelirken insanlık ayıbı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 23 Nisan'ın 98'inci yılı kutlanıyor! Makam koltukları çocuklara devredildi

Samsun'da 23 Nisan'ın 98'inci yılı kutlanıyor! Makam koltukları çocuklara devredildi