17 Aralık 2018 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK KİMSESİZLER İÇİN DÜZENLENEN VOSVOS ŞENLİĞİNE KATILDI

Samsun Valisi Osman Kaymak kimsesizler için düzenlenen Vosvos Şenliğine katıldı

Samsun Valisi Osman Kaymak, kimsesiz çocuklar için düzenlenen Vosvos Şenliğinde yetim ve kimsesiz çocukları vosvos arabasına bindirerek gezdirdi.

11 Mart 2018 Pazar 19:05 GÜNCEL

Samsun Cumhuriyet Meydanında İHH İnsani Yardım Derneği ve Samsun Vosvos Kulübü tarafından kimsesiz çocuklar için düzenlenen Vosvos Şenliğine Samsun Valisi Osman Kaymak katıldı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, anne ve babasını kaybetmiş yetim ve kimsesiz çocuklar için düzenlenen Vosvos Şenliğinde, vosvos arabaya binerek çocukları gezdirdi. Samsun Valisi Kaymak, ve eşi Emine Kaymak, düzenlenen şenlikte çocuklarla vosvosa  binerek Cumhuriyet Meydanında 

Samsun Cumhuriyet Meydanında kimsesiz çocuklar için düzenlenen Vosvos Şenliği Batıpark'ta son bulurken, etkinlikte çocuklar burada açık havada piknik yaptı, palyaçolarla eğlendi. Samsun İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi Başkanı Sakine Okudan, yaptığı açıklamada, etkinliğin  "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında gerçekleştirildiğini kaydetti. Samsun'da bu kapsamda 20 proje gerçekleştireceklerini ifade eden Sakine Okudan, "Bu projelerde yaklaşık 950 civarında yetim çocuğumuz olacak. Bugün bu projelerden dördüncüsü olan Vosvos Şenliği'ni düzenledik. Çocuklarımız mutlu olsun istedik. Yetim çocuklarımız için bu tip etkinlikler yapıyoruz. Bizler 'Yetim gülerse dünya güler' sloganıyla yola çıktık. Bugün de çocuklarımızın yüzünü güldürdük, etkinliğimizden çok mutlu oldular." diye konuştu.Samsun Vosvos Kulübü Başkanı Ümit Suluova da çocukları mutlu etmek için etkinliğe 20'den fazla araçla destek verdiklerini söyledi.

Her zaman sosyal sorumluluk projelerini desteklediklerini dile getiren Suluova, "Tekerimiz her zaman iyiye, güzele ve sevgiye döner. Çocuklarımız bizim çocuklarımız. Onlar gülerse dünya güler. Çocuklarımızın mutlu olması bizleri de mutlu etti." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TİM Başkanı İsmail Gülle'den Temmuz ayı ihracat rakamı ile ilgili açıklama

TİM Başkanı İsmail Gülle'den Temmuz ayı ihracat rakamı ile ilgili açıklama