20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK MEMLEKET AYRIMCILIĞI YAPILMASINI ELEŞTİRDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak memleket ayrımcılığı yapılmasını eleştirdi

Samsun Valisi Osman Kaymak, memleket ayrımcılığı yapılmasını eleştirerek, "Bende Bayburtluyum ama önce Samsunluyum" dedi.

06 Aralık 2018 Perşembe 14:29 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da son günlerde memleket ayrımcılığı yapıldığını gözlemlediğini belirterek bunun çok yanlış bir davranış olduğunu söyledi.


Samsun'da internet gazetecileri ile bir araya gelen Samsun Valisi Osman Kaymak burada yaptığı açıklamada, memleket ayrımcılığı yapılmasını eleştirerek, "Bende Bayburtluyum ama Samsun'a aşığım. Buranın huzuru hepimizi ilgilendiriyor. Birileri aday olduğu zaman bu buralı  değil diyorlar. Bende Bayburtluyum ama önce Samsunlu  olacağız. Bayburtlu olmaktan onur duyuyorum.  Ama önce Samsunlu olacağız. İnsanlar buraya boşuna gelmedi, Allah'a şükür bu verimli topraklar insanlara aş olmuş iş olmuş. Samsun bizim karnımızı doyurmuş.  Gümüşhane için Oflu için Trabzonlu için. Samsun'u sevmek zorundayız. Buranın huzuru hepimizi çok ilgilendiriyor. Ben önce Samsunluyum derken aslımı inkar etmeyeceğim. Aslını inkar eden haram zadedir. Aslını inkar  etmeden önce Samsunluyuz daha sonra nereli isek oralıyız. Bu şehirde bunu öne çıkartıp  ayrımcılık yapıldığını görüyorum. Bu yanlış. Atatürk'ün güzel bir sözü var. Gerçek milliyetçi vatanını çok sevendir. Hiç bir katkı vermeyip en büyük milliyetçi benim demek doğru değil. En büyük millyetçi memleketini en çok sevendir. Gerçek Samsunlu bu şehre değer katandır, iş veren aş verendir. Herkes bizim kardeşimiz. İnsanları ayrıştırmayalım. " dedi.

Samsun'da yaşayan herkes için ortak paydanın Samsun olması gerektiğinin altını çizen Samsun Valisi Osman Kaymak, şunları dile getirdi.
"Samsun bizim ortak paydamız. Birinci önceliğimiz Samsundur, Samsunluluk bilincidir. Samsun'un geleceği için gecesini gündüzüne katanlara saygı duyuyorum. Bu şekilde çalışanların hevesinide kırmamak lazım. Birlik beraberlik içinde olmalıyız. Basit ayrımcılıklara gerek yok. PKK, FETö bu ayrımcılıklardan besleniyor. Birbirini seven birlik beraberliği ön plana çıkartan anlayışlara saygı duyuyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Kaymak'tan o sözleri diyenlere mesaj! Samsun bizim karnımızı doyurmuş

Samsun Valisi Kaymak'tan o sözleri diyenlere mesaj! Samsun bizim karnımızı doyurmuş