24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK MUHTARLAR GÜNÜNDE MAKAMINDA MUHTARLARI AĞIRLADI

Samsun Valisi Osman Kaymak Muhtarlar Gününde makamında muhtarları ağırladı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Muhtarlar Günü nedeniyle Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile İlkadım, Atakum ve Canik İlçe Muhtarlar Derneği üyelerini makamında ağırladı.

19 Ekim 2017 Perşembe 16:55 GÜNCEL
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Mustafa Öztürk ve beraberinde İlkadım, Atakum ve Canik Muhtarlar Derneği Başkanı ve muhtarlarla valilik toplantı salonunda bir araya geldi.
 
Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Mustafa Öztürk muhtarlar günü nedeniyle kendilerini kabul eden Valimiz Sayın Osman Kaymak’a kabullerinden dolayı teşekkür etti.
 
Samsun Valisi Osman Kaymak ziyarette yaptığı konuşmasında, “Muhtarlar kelimesinin bir anlamı da seçilmiş demektir. Sizler bulunduğumuz mahallelerde devletin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın merkezi hükümet ve yerel yönetimler ile ilişkilerinde önemli rol oynayan kişilersiniz. Değerli Muhtar Arkadaşlarım; Muhtarlarımızın taleplerini takip etmek ve sonuçlandırmak için Bakanlığımız tarafından birçok yenilikler yapılmıştır. Bunlardan bazıları, Muhtarların taleplerini elektronik ortamda yapılabilmesi için Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Muhtar Bilgi Sistemi ’MUBİS’ adında bir web sitesi oluşturulmuştur.  Bakanlığımızda Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Muhtarlar Daire Başkanlığı kurulmuştur. Muhtarların aldığı maaş yükseltilerek, en önemli talepleri arasında yer alan SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi sağlanmıştır. Bu değerli çalışmalarından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a şükranlarımı sunuyorum. Şüphesiz hepimiz için bu görevler gelip geçici, ama bu görevleri en iyi şekilde yapabilmek çok önemlidir. Bu vesileyle çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsuru olan, yönetimde katılımcılığı kolaylaştıran, demokrasi zincirinin ilk halkası olan muhtarlarımızın, Muhtarlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum" dedi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz: Muhtarlarımız gözümüz kulağımız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz: Muhtarlarımız gözümüz kulağımız