25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK NEVRUZ ATEŞİNİ YAKIP ÜZERİNDEN ATLADI

Samsun Valisi Osman Kaymak Nevruz ateşini yakıp üzerinden atladı

Samsun Valisi Osman Kaymak, baharın müjdecisi Nevruz bayramını Alaçam ilçesinde bin 100 rakımlı Umutlu mahallesinde nevruz ateşinin üzerinden atlayarak kutladı.

21 Mart 2018 Çarşamba 18:01 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Alaçam ilçesine bağlı Umutlu mahallesinde düzenlenen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlaması etkinliklerine katıldı. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte Alaçam İlçe Belediyesi Başkanı Hadi Uyar ile Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve protokol üyelerinin de katıldığı Nevruz Bayramı kutlamaları coşkulu geçti.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Alaçam ilçesi Umutlu mahallesinde gerçekleştirilen Nevruz Bayramı kutlamalarında Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte  örsün üzerinde demir dövdükten sonra, Nevruz ateşini yakarak üzerinden atladı. 

Samsun'un Alaçam ilçesi Umutlu mahallesinde gerçekleşen Nevruz Bayramı kutlamasında Samsun Valisi Osman Kaymak burada bulunan muhtarlara da yeni muhtar kimlik kartlarını dağıttı.  Düzenlenen Nevruz kutlamasında Amasya Gümüşhacıköy Gümüşyay Geleneksel Okçuluk Derneği okçuları da gösteri yaparken, Alaçam ilçesi Umutlu mahallesi muhtarı Satılmış Uçan, Samsun Valisi Osman Kaymak'a kendi yaptığı Zülfikar kılıcı ve orak hediye etti. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Nevruz Bayramı coşkusu yaşandı

Samsun'da Nevruz Bayramı coşkusu yaşandı