26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: SAMSUN AYAKTA, CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKIYOR

Samsun Valisi Osman Kaymak: Samsun ayakta, Cumhuriyetine sahip çıkıyor

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşünde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Türkiye rahat olsun, Samsun ayakta, Cumhuriyetine sahip çıkıyor, endişeye mahal yok" dedi.

19 Mayıs 2018 Cumartesi 13:08 GÜNCEL

Samsun'da düzenlenen 19 Mayıs Fener Alayı yürüyüşü muhteşem görüntülere sahne oldu. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile Samsun'da düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşünde Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun ayakta, Cumhuriyetine sahip çıkıyor" dedi.


Samsun'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü yapıldı.

Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce organize edilen etkinlik kapsamında, Uğur Mumcu Parkı'nda toplanan Samsunlular, İstiklal Caddesi-Cumhuriyet Meydanı güzergahından Kurtuluş Yolu'na kadar, ellerinde fenerler, Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla yürüdü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı'nın yanı sıra Atlı Spor Kulübü sporcularının at üstünde eşlik ettiği 19 Mayıs Fener Alayı yürüyüşüne, yurdun çeşitli kentlerinden gelen 500 izci ve yaklaşık 300 kişilik halk oyunları ekibi de destek verdi. Bando eşliğinde marşlar söylenen yürüyüşte, önceden belirlenen alanlarda duran katılımcılar, halk oyunları ekiplerince düzenlenen gösterileri izledi.

19 Mayıs Fener Alayı yürüyüşüne elinde fenerle katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, büyük bir coşku ile Fener Alayı yürüyüşünü yaptıklarını belirterek, "Gerçekten yoğun bir katılımla 'İlkadım Şehri' olduğumuzu tüm Türkiye'ye gösteriyoruz." dedi.Türkiye'nin değişik illerinden gelen misafirlerin de Samsun'da düzenlenen Fener Alayı yürüyüşe katıldığını kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsunlu, Cumhuriyetine sahip çıkıyor, Samsunlu birlik ve beraberliğini gösteriyor. Türkiye rahat olsun, Samsun ayakta, Cumhuriyetine sahip çıkıyor, endişeye mahal yok." ifadelerini kullandı.

19 Mayıs Fener Alayı yürüyüşüne Samsunlu vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, coşku içinde geçen yürüyüşe Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz'da katılarak 19 Mayıs coşkusunu yaşadı. Samsun'da düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü Samsun Valilik binası önünde düzenlenen halk oyunları gösterileri ile sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Muharrem İnce Samsun'da Debreli Hasan türküsü ile halay çekti

Muharrem İnce Samsun'da Debreli Hasan türküsü ile halay çekti