03 Ağustos 2020 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: SAMSUN ESKİDEN FUAR KENTİYDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak: Samsun eskiden fuar kentiydi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'un eskiden bir fuar kenti olduğunu söyleyerek, "Samsun'u eski günlerine kavuşturmak istiyoruz" dedi.

31 Ocak 2019 Perşembe 15:48 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, 3'üncüsü düzenlenen Samsun Ev'leniyoruz 2019 Fuarına katıldı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Ev'leniyoruz 2019 Fuarında yaptığı konuşmada "Bir buçuk yıllık Samsun Valiliğim görevinde burada çok güzel fuar açılışları yaptık,  çok sayıda ziyaretçi ağırladık. Ticaret erbapları ve esnaflar burada ürünlerini sergilediler. Bu fuarın Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırıldıktan sonra işletmesinin TÜYAP’a verilmesi ve TÜYAP’ın da gerçekten çok başarılı fuarlar yapması bizleri memnun ediyor. İnşallah fuarı geliştirmek istiyoruz. Biliyorsunuz Samsun bir fuar kentiydi. Geçmişteki Samsun Fuarları 1-2 ay sürerdi ve İzmir ile birlikte en çok ziyaret edilen fuardı. Biz tekrar bu fuarlarla eskiden olduğu gibi Samsun’un bir fuar kenti olma özelliğini öne çıkaracak şekilde gelişmesini çok istiyoruz. Şu an için binalar yetersiz olabilir ama ilerleyen zamanlarda fuarımızı büyütme imkanımız ve bunun için bütçemiz var. Ortaklarımızla birlikte mevcut binamıza ilaveten yeni binalar, yeni holler ve salonlar yapmayı düşünüyoruz" dedi.

Öte yandan Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki fuarda, gelinlik ve moda evleri, organizasyon firmaları, oteller ve restoranlar, düğün salonları, fotoğraf stüdyoları, çeyiz firmaları, ev tekstili, mobilya, beyaz eşya, züccaciye, mutfak ekipmanları, halı ve dekorasyon ürünleri, çiçekçiler, kuaför ve güzellik salonları, hediyelik eşyalar, takı ve kuyumculuk alanında faaliyet gösteren 70 firma yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DURSUN AĞCA

01 Şubat 2019 Cuma 19:11

"1-31 TEMMUZ SAMSUN MİLLÎ FUARI " ile "SAMSUN MİLLÎ FUARI 1 TEMMUZ ' DA AÇILIYIR " İbarelerini taşıyan büyük boy Pankart ve Afişler SAMSUN 'umuzun Meydan , Cadde ve Sokaklarına günler öncesinden asılınca SAMSUN HALKIMIZ 7 den 70 e herkeste bir Coşku oluşur ve FUARIMIZIN AÇILIŞINI Büyük bir Heyecanla beklerdik. TEŞEKKÜRLER SAYIN VALİM

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kullanımı tehlikeli denilen ve kırmızı etiket vurulan asansörler halen kullanılıyor

Samsun'da kullanımı tehlikeli denilen ve kırmızı etiket vurulan asansörler halen kullanılıyor