20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK SAMSUNLULARI CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE DAVET ETTİ

Samsun Valisi Osman Kaymak Samsunluları Cumhuriyet Yürüyüşüne davet etti

Samsun Valisi Osman Kaymak, Cumhuriyet Bayramı'nın 95'inci yılı etkinlikleri ve kutlama programı ile ilgili açıklama yaptı. Samsun Valisi Kaymak, Cumhuriyet Bayramında Samsun'da bayrak yürüyüşü gerçekleştirileceğini duyurdu.

22 Ekim 2018 Pazartesi 18:23 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Cumhuriyet Bayramı'nın 95'inci yılında yapılacak olan Bayrak Yürüyüşüne tüm Samsunluları davet etti.


Samsun'da yapılacak Cumhuriyet Bayramı kutlama tören programı ile ilgili açıklama yapan Samsun Valisi Osman Kaymak,  "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.  yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli birlik ve  beraberliğimizin simgesi olan Cumhuriyet Bayramımız, tüm yurtta olduğu gibi kurtuluşa ve  kuruluşa giden yolda ilk adımın atıldığı Samsunumuzda da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13.30’da Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayacak olan kutlama etkinlikleri, saat 13.45’te Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünde son bulacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü’yle devam edecek. Aynı gün  akşam saat 20.00’de, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’ sunulacak" dedi.

Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılının kutlanacağı  29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 10.00'da Samsun Valilik binasında bulunan Yaşayan Atatürk  Salonu’nda tebrikat töreni yapılacağını belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, kutlama programı ile ilgili şu bilgileri verdi.

"29 Ekim 2018 Pazartesi günü  saat 10.30’da Batıpark İşitme Engelliler Olimpiyat 

Oyunları Stadı’nda kutlama programı gerçekleşecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında aynı gün akşam saat  18.30’da, Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda Valiliğimiz tarafından Cumhuriyet  Resepsiyonu verilecek. Ayrıca yine aynı akşam saat 20.00’da, Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu ve Orkestrası  tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ sunulacak. Tüm Samsunlu hemşehrilerimi büyük bir coşkuyla kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı’nın  95. Yıldönümü Etkinlikleri ve 28 Ekim pazar günü  şanlı bayraklarımızla  gerçekleştireceğimiz Cumhuriyet Yürüyüşümüze davet ediyorum. Bu vesileyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah  arkadaşlarını, tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Piazza AVM'de 12 öğrenci yürüyen merdivenlerde birbirlerinin üzerine düştü

Samsun Piazza AVM'de 12 öğrenci yürüyen merdivenlerde birbirlerinin üzerine düştü