14 Haziran 2021 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ DEDİ ASKER SELAMI VERDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak şehitler ölmez vatan bölünmez dedi asker selamı verdi

Samsun Valisi Osman Kaymak "Şehitler ölmez vatan bölünmez" dedi asker selamı verdi.

20 Ekim 2019 Pazar 23:12 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum ilçesinde katıldığı şehit Fikret Özer'i anma törenin ardından asker selamı verdi, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" dedi.


Samsun'un Atakum ilçesine bağlı Kolpınar mahallesinde bulunan şehit Fikret Özer'in kabri başında gerçekleşen anma töreninde, şehit için dualar okundu. 19 Ekim 2011 yılında görev yaptığı Hakkari Çukurca'da teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan piyade çavuş Fikret Özer, her şehadet yıl dönümü ve doğum gününde mahalle sakinleri tarafından her yıl geleneksel olarak anılıyor.

Bu yıl da şehit Fikret Özer'i şehadetinin 8'inci yıl dönümünde dualarla anan mahalle sakinleri ile şehidin ailesini, Samsun Valisi Osman Kaymak'ta yalnız bırakmadı. Şehidi anma töreninde Kolpınar Futbol Kulübünün sporcuları da bulunurken Samsun Valisi Osman Kaymak, şehit Fikret Özer ile ilgili yaptığı açıklamada ise "Şunu bilmemiz lazım ki Fikret ağabeyiniz bizim için şehit oldu. Eğer o şehit olmayı kabul etmeseydi bugün bu bayrak dalgalanmayacak ve bizler bağımsız  olamayacaktık. Okullarınızda rahat bir şekilde okuyorsanız ve bizler de Samsun’da rahat bir şekilde çalışabiliyorsak şehitlerimiz sayesinde. Şehitler ölmez vatan bölünmez sözü gerçekten çok doğru. Şehitlerin ruhaniyeti bizi görüyor. Ben inanıyorum ki şehidimiz buraya gelen herkese şefaat edecektir. Çünkü hocalarımız, şehitlerimizin akrabalarına, komşularına ve kabrini ziyaret edenlere şefaat hakkı olduğunu söylüyor. Gerçekten şehit ailesi olmak bir onur meselesi. Ben tekrar şehidimizin annesine, babasına, kardeşlerine sabırlar diliyorum. Onlar çok şerefli bir aile ve bizlerin baş tacı." 

Samsun Valisi Osman Kaymak daha sonra, şehit Fikret Özer'i anma törenine katılan vatandaş, muhtarlar ve mülki amirlerle birlikte toplu halde asker selamı verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Şehidin var Samsun! Bafralı uzman onbaşı Mutlu Can Meşeci şehit oldu

Şehidin var Samsun! Bafralı uzman onbaşı Mutlu Can Meşeci şehit oldu