26 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK TURİSTLERİ ELEŞTİRDİ: SAMSUN'DA GEZİLECEK YER YOK MU

Samsun Valisi Osman Kaymak turistleri eleştirdi: Samsun'da gezilecek yer yok mu

Samsun Valisi Osman Kaynak, Cruise gemileri ile Samsun'a gelen ancak otobüslerle Amasya'ya giden turistleri eleştirerek, "Samsun'da gezilecek yer yok mu" dedi.

25 Mart 2018 Pazar 20:04 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, katıldığı Master Samsun Pastacılar ve Aşçılar Derneği (MASPAD)'nin lansman programında Cruise gemileri ile Samsun'a gelen turistlerin gezmek için Amasya'ya gittiğini söyleyerek, "Sanki, Samsun’da gezilecek, görülecek, uğranacak hiçbir yer yokmuş gibi bu turistler Samsun’u transit geçiyorlar" dedi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'un iyi tanıtılamadığını söyleyerek, bu durumu eleştirdi. Samsun'un Atakum ilçesinde Master Samsun Pastacılar ve Aşçılar Derneği'nin toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak,  pastacıları GDO'lu ürünleri kullanmamaları konusunda uyardı. 

Samsun Valisi Osman Kaymak, yaptığı konuşmada, "Arkadaşlar; Halkımızın sağlığını düşünmek zorundayız. Lütfen özellikle son yıllarda gündeme gelen, kansere sebep olan ve insanın sağlığına zarar veren GDO’lu ürünleri paraya tamahkar edip de pastalarımıza katmayalım, yemeklerimizde kullanmayalım. Bunu sizlerden istirham ediyorum. Bu pastaları yaparken hijyen ortamına dikkat edelim. Samsun bir milyon üç yüz bin nüfusu olan bir il. Samsun bir tarım, turizm, eğitim ve sağlık kenti. Dün ilimize gelen Sayın Cumhurbaşkanımız ikinci üniversitenin müjdesini verdiler. Buradan kendilerine şahsım ve tüm Samsunlular adına çok teşekkür ediyoruz. İlimiz için ikinci bir üniversite şimdiden hayırlı, uğurlu olsun. Bizler bundan sonra Samsun’u çok daha iyi tanıtabilirsek, potansiyelini çok daha iyi kullanabilirsek göreceksiniz Samsun çok iyi yerlere gelecektir" dedi.

SAMSUN'U TRANSİT GEÇİYORLAR 
Samsun'un tanıtımı ve turizmin geliştirilmesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun’un geleceği için, çocuklarımızın geleceği için kişisel ve şahsi çıkarlarımızı bir kenara bırakıp birlik olup elbirliği yapmamız lazım. O anlamda doğru ne ise onu söylemeliyiz. Onun için diyoruz ki, arkadaşlar Samsun iyi tanıtılmıyor. Geçtiğimiz hafta Samsun Limanı'nı gezdim. Bu gezi sırasında aldığım bilgi ışığında iki üç yıl önce bu limana gelen Cruise turist gemilerden inen turistler otobüslerle Amasya’ya gidiyorlarmış. Sanki, Samsun’da gezilecek, görülecek, uğranacak hiçbir yer yokmuş gibi bu turistler Samsun’u transit geçiyorlar. Bu Samsun için büyük bir eksiklik. Demek ki, bizler Samsun’u çok iyi tanıtamamışız ki, bu turistler ilimizi transit geçiyorlar."şeklinde konuştu.
 


SAMSUN'U İYİ TANITMAMIZ LAZIM
Samsun'un çok büyük bir kent olduğunu ifade eden Vali Osman Kaymak, konuşmasının sonunda şunları dile getirdi.
"Biz Samsun’u her alanda daha iyi tanıtıp, bu yüksek potansiyelini kullanabilirsek bundan sizler, oteller, lokantalar, taksiciler ve bütün meslek kuruluşları çok daha iyi yararlanacaklardır. O anlamda ilimizdeki sportif faaliyetleri çok önemsiyoruz. Samsunspor o anlamda bizim ortak paydamız. Samsunspor’un Süper Lig’e çıkması hepimizi olumlu yönde çok etkileyecektir. O anlamda diyoruz ki, Samsun’da olaylara seyirci kalmayalım. Ben ilin valisi olarak her zaman sizlerin yanınızdayım. Sizlerin sorunlarını çözmek için gayret ediyoruz. Şehrin geleceği için el birliği, gönül birliği yaparsak, birlikte hareket edersek aşamayacağımız sorun olduğunu düşünmüyorum. Samsun’un ortak paydası ve menfaatleri söz konusu olduğunda bir araya gelebilirsek, doğruyu söyleyebilirsek, medya ve basının da gücüyle Samsunumuzu bulunduğu seviyeden çok daha iyi seviyelere getireceğimizi düşünüyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum."

Master Samsun Pastacılar ve Aşçılar Derneği (MASPAD) lansman programının sonunda, Vali Osman Kaymak’a plaket ve TAŞFED Başkanı Ebru Savaş tarafından şeker hamurundan yapılan büstü takdim edildi. Master Samsun Pastacılar ve Aşçılar Derneği (MASPAD)'nin lansman programına ayrıca, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hasan Togar büyük kongre delegesi olarak yedeklere yazılması ile ilgili konuştu

Hasan Togar büyük kongre delegesi olarak yedeklere yazılması ile ilgili konuştu