22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: TÜRKİYE BİZE ŞEHİTLERİN EMANETİ

Samsun Valisi Osman Kaymak: Türkiye bize şehitlerin emaneti

Samsun Valisi Osman Kaymak, Suriyelilerle ilgili yaptığı açıklamada, "Görüyorsunuz devletin olmadığı yerde bayrak olmuyor ezan olmuyor. Türkiye bize şehitlerimizin emaneti" dedi.

21 Ekim 2019 Pazartesi 10:55 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Türkiye'nin şehitlerin emaneti olduğunu söyledi, Suriyeliler ile ilgili ise dikkat çekici bir açıklama yaptı.


Samsun doğumlu şehit Fikret Özer'in şehadetinin 8'inci yıl dönümü nedeniyle dün düzenlenen anma törenine katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, burada bir konuşma yaptı.

Atakum Kolpınar Futbol Kulübü sporcularının da katıldığı anma töreninde çocuklara ve törene katılan vatandaşlara hitap eden Samsun Valisi Osman Kaymak, "Fikret abiniz bizim için şehit oldu. Eğer o şehit olmayı kabul etmeseydi bugün bu bayrak dalgalanmayacak bizler bağımsız olamayacaktık. Okullarda rahat bir şekilde okuyabiliyorsanız, bizler rahat bir şekilde çalışabiliyorsak Samsun'da şehitlerimizin sayesinde" dedi.

ŞEHİT OLMAYI KABUL ETMEYENLER OLDU
Vali Osman Kaymak sözlerinin devamında ise Samsun'da Suriyelilerin bulunduğuna dikkati çekerek, şunları dile getirdi.
"Bakın Samsun'da Suriyeliler var. Onlar niye buradalar. Onların içerisinde şehit olmayı kabul etmeyenler olduğu için ihtimalen ülkeleri parçalandı, ve şuan devletleri yok. Devletin olmadığı yerde bayrak olmuyor, ezan olmuyor, Kur'an olmuyor, namusumuz olmuyor. Bu anlamda bu memleket bizlere şehitlerimiz sayesinde emanet bırakıldı. Türkiye daha da güçlü olarak yoluna devam edecek. Aksi takdirde şehitlerimiz bizden şikayetçi olur."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği şehit uzman onbaşı Mutlu Can Meşeci'nin cenaze namazı ile ilgili bilgilendirme yaptı

Samsun Valiliği şehit uzman onbaşı Mutlu Can Meşeci'nin cenaze namazı ile ilgili bilgilendirme yaptı