25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: VATAN MİLLET SEVGİSİ BİZİM DAMARLARIMIZDA VAR

Samsun Valisi Osman Kaymak: Vatan millet sevgisi bizim damarlarımızda var

Samsun Valisi Osman Kaymak, Çanakkale 1915 isimli lirik dans gösterisinden yayınladığı Atatürk fotoğrafını, "Vatan millet sevgisi bizim damarlarımızda var" notu ile yayınladı.

19 Mart 2018 Pazartesi 15:55 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Büyükşehir Sanat Merkezi’nde düzenlenen Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Halk Oyunları ekibinin Çanakkale 1915’ isimli Lirik Dans gösterisini izledi.

 
Samsun Valisi Osman Kaymak, senaryosunu Turab Akyüz, Samet Gündüz ve Eren Kanık yazdığı, Hasan Yazıcı’nın sahneye koyduğu Çanakkale 1915 isimli lirk dans gösterisinden, "Vatan millet sevgisi bizim damarlarımızda var" notu ile sosyal medya sayfasından fotoğraf yayınladı.
 
 ‘Çanakkale 1915’ isimli Lirik Dans gösterisinin sonunda bir konuşma yapan  Samsun Valisi Osman Kaymak "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü münasebetiyle ülkemizde ve ilimizde bir dizi programlar oldu. Bu akşam da bu programda olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duydum. Büyük bir emek sarf ederek bu gösteriyi hazırlayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Çok değerli Samsunlular; vatan millet sevgisi bizim damarlarımızda var. Bu akşam da buraya gelerek vatana ve millete olan sevginizi gösteriyorsunuz. Arkadaşlar Çanakkale Destanı'nı çok güzel sergilediler. Gerçekten bizlerin bu ruhu, gençlik ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza işlememiz çok önemlidir. Bizim türkülerimiz ve eğlencelerimizi görüyorsunuz. Hepsinde bir liriklik ve hüzün var. Hepsi kahramanlığı gösteriyor. Bizler bu duygular ve düşüncelerle inşallah geleceğimizi büyüyerek kuşatacağız.  Kahraman askerlerimiz Afrin'e girdi. Onları buradan kutluyoruz ve alkışlıyoruz. Rabbim onlardan razı olsun. Kardeşlerime Çanakkale ruhunu bizlere bir kez daha yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerin hiç solmamasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
 
Samsun'da sahnelenen Çanakkale 1915’ isimli Lirik Dans gösterisine ise çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Boluspor maçında iki penaltıyı vermeyen Bitigen'i MHK Başkanına şikayet etti

Samsunspor Boluspor maçında iki penaltıyı vermeyen Bitigen'i MHK Başkanına şikayet etti