26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK YAKAKENT'TE 155 POLİS İHBAR HATTINI TEST ETTİ

Samsun Valisi Osman Kaymak Yakakent'te 155 polis ihbar hattını test etti

Samsun Valisi Osman Kaymak, ziyaret ettiği Yakakent ilçesinde, İlçe Emniyet Amirliğine giderek cep telefonu ile aradığı 155 polis ihbar hattını test etti.

01 Kasım 2017 Çarşamba 20:04 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Tunceli Valiliğinden atandığı Samsun'da ilçeleri gezerek sorun ve talepleri dinliyor. Vali osman Kaymak ilçe ziyaretleri kapsamında gittiği Yakakent ilçesinde emniyet amirliğine de giderek burada cep telefonu ile 155 polis ihbar hattını arayarak test etti.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Yakakent ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Vali Osman Kaymak,  gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Yakakent İlçe Kaymakam Vekili 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner'i ve Yakakent İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma'nın makamına da gitti. 

Yakakent İlçe Kaymakam Vekili 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Vali Osman Kaymak'a yaptığı ziyarette ilçenin eğitim, sağlık, ekonomik, nüfus, ulaşım, asayiş ve diğer konuları ile ilgili bilgiler verdi.  Samsun'da denizde ağ kafeslerde kültür balığı yetiştiriciliği yapılan tek ilçenin Yakakent olduğunu belirten Kaymakam Yavuz Güner, Yakakent ilçesinde 2015-2016 yılı avcılık sezonunda,  bin 915 ton hamsi,  bin 410 ton çaça olmak üzere toplam 3 bin 850 ton balık avlandığını söyledi. Kaymakam Güner'in verdiği bilgilerin ardından konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak ise yıllık 700 ton defne yaprağı yetişen Yakakent ilçesinde bu alternatif gelir kaynağının daha da geliştirilmesi talimatını verdi. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Yakakent İlçe Emniyet Amirliğini de ziyaret ederek, 155 polis ihbar hattını cep telefonu ile arayarak test etti.Daha sonra Yakakent İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma'yı makamında ziyaret eden Osman Kaymak, ilçede yapılan projeler hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından Sosyal Hizmetler Çözüm Merkezi salonunda Yakakent ilçesi muhtarları ile bir toplantı yapan Kaymak, muhtarların sorunlarını dinleyerek not aldı, çözüm bulunması için ilgililere talimat verdi.

Samsun Valisi Osman Kaymak'a Yakakent ziyaretinde ise Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun Sağlık İl Müdürü Yusuf Güney, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Samsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı eşlik etti. YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un o ilçesinde evlendirilecek kızlar için halen başlık parası alınıyor

Samsun'un o ilçesinde evlendirilecek kızlar için halen başlık parası alınıyor