16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: YERLİ OTOMOBİL FABRİKASI İÇİN SAMSUN EN UYGUN YER

Samsun Valisi Osman Kaymak: Yerli otomobil fabrikası için Samsun en uygun yer

Samsun Valisi Osman Kaymak, yerli otomobil fabrikasının Samsun'da kurulması halinde bölgede sıçrama olacağını açıklayarak, "Yerli otomobil fabrikası için en uygun yer Samsun" dedi.

27 Aralık 2017 Çarşamba 21:31 GÜNCEL

Samsun Haber- Samsun Valisi Osman Kaymak, Havza ilçesinde muhtarlarla yaptığı toplantıda yerli otomobil fabrikası için en uygun yerin Samsun olduğunu söyledi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Havza ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Samsun Valisi Kaymak, muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantıda yerli otomobil fabrikası ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Havza Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleşen toplantıda Samsun'un yerli otomobil fabrikasına talip olduğunu ifade eden Vali Osman Kaymak, milli otomobil fabrikası için en uygun yatırım alanının ise Havza Organize Sanayi Bölgesinin olduğunu vurguladı. 

Samsun Valisi Osman Kaymak, yerli otomobil fabrikası ile ilgili, "Yerli otomobil üretim yerine tüm iller olduğu gibi ilimiz de talip. Bizim için Havza OSB en uygun yer. Havza'yı öne çıkarmaya çalışıyoruz. Eğer Samsun'a gelirse bölge için müthiş bir sıçrama olur. Samsun'da olmaması durumunda da biz yolumuza devam edeceğiz" dedi.


Havza ilçesinde muhtarlarla yaptığı toplantıda ayrıca Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin uyguladığı beton yol çalışmalarını desteklediklerini belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, "İl genelinde bugüne kadar Büyükşehir Belediyemiz tarafından bin 500 kilometre yol yapıldı. Daha 3 bin 500 kilometre yol yapılacak. Bu da zaman isteyen bir iş." diye konuştu.Havza İlçe Kaymakamı Metin Yılmaz da toplantıda Havza OSB'deki çalışmalar hakkında bilgi vererek, kurumsal firmaların yapacağı yatırımlar ile bölgedeki istihdam ve göç sorununun çözüleceğini söyledi.

Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz de Havza'nın termal ve sağlık turizm merkezi olma konusunda çalışmalara devam ettiklerini aktararak, "Yerli otomobil üretiminin ilçemize kazandırılması için çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. İnşallah termal, sağlık ve sanayi alanında yapılacak yatırımlar ile ilçemizde istihdam sorunu kalmayacak." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi  Osman Kaymak, muhtarların talep ve önerilerini dinledi. Vali Kaymak, daha sonra Havza Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO) gerçekleştirilen "Havza OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı"na katıldı.

Toplantıya Kaymakam Yılmaz, Belediye Başkanı İkiz, Havza TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar ile müteşebbis heyeti üyeleri katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor taraftar grubu Şirinler'in Başkanı Mehmet Soykan vefat etti

Samsunspor taraftar grubu Şirinler'in Başkanı Mehmet Soykan vefat etti