24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK'TAN KAYMAKAMLARA TALİMAT! HERKESİ KUCAKLAYIN

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Kaymakamlara talimat! Herkesi kucaklayın

Samsun Valisi Osman Kaymak, Kaymakamlara verdiği talimatta, "Çaresizlik kötü bir şeydir, çare olun. Tarafsız olun herkesi kucaklayın. Şehit ailelerinin sorunlarını çözün" dedi.

31 Ocak 2018 Çarşamba 15:09 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, 2018 yılının ilk Kaymakamlar toplantısını Samsun Valilik binası toplantı salonunda gerçekleştirdi. Samsun Valisi Osman Kaymak, kaymakamlara halkın sorunlarının çözümü için vatandaşlara yardımcı olunması talimatını verdi.


Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında yapılan toplantıda, ilçe kaymakamları, ilçelerinin geneli ile ilgili konular hakkında bilgi paylaşımı yaptı.
 
Samsun Valisi Osman Kaymak, Kaymakamlarla yaptığı toplantıda "Arkadaşlar bu senenin ilk toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Bu vesile ile ben hepinize tekrar sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum. İlçelerimize gelerek yapılması gereken ekonomik, sosyal ve muhtarlar toplantısı gibi toplantılar yaparak zaman zaman ilçelerimizdeki vatandaşlarımızla beraber oluyoruz. Bizim gelemediğimiz zamanlarda bu toplantıları sizler yapınız. Vatandaşlarımıza yardımcı olup, onların memnuniyetini almak bizler için büyük sorumluluktur. Bugün sizlerle birlikte İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından, vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi hedefiyle oluşturulan ‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ Samsun bankosunun açılışını gerçekleştirdik. Bu çok önemli bir konudur. İlçelerinizde sizler de hazırlıklarınıza şimdiden başlayın. Vatandaşımız geldiğinde yardımcı olun.  Çaresizlik çok kötü bir şeydir. Onun için çare sizsiniz. Bunun için belli aralıklarla toplantılar yaparak vatandaşlarımızı dinleyin." dedi.
 


Kaymakamlara, tarafsız olmaları ve herkesi kucaklamaları talimatı da veren Vali Osman Kaymak, toplantıda şunları dile getirdi.
"Arkadaşlar, kaymakam ilçede tarafsız ve herkesi kucaklayan konumunu ortaya koyarsa vatandaşlarımız tarafından takdir edilir. Bizler hizmet ettiğimiz her alanda kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum temsilcileriyle birlikte uyum içinde hareket etmeliyiz. Arkadaşlar ben ilçelerinize geldiğimde muhakkak şehit ailelerimizi ziyaret ediyoruz.  Bu ziyaretler şehit ailelerimizi o kadar çok memnun ediyor ki, çocuğunu uzun yıllar önce evvel kaybetmiş olsalar dahi dün kaybetmiş gibi çok duygusal anlar yaşanıyor. Bunun için sizlerde plan yapın, belirli süreler içinde ilçelerinizdeki şehit ailelerimizi ziyaret edin. Lütfen ilçemizdeki emanetlerimize sahip çıkın. Sahiplendiğinizi ve ilçelerinizde her konuda özverili çalıştığınızı  biliyorum ama bunları bir aradayken tekrar konuşmayı önemli görüyorum. Eksikliğinizi göstermeyin. Şehit aileleri de sizi evladı gibi düşünsün. Onların ne sorunları varsa sizlerden çözüm getirmenizi bekliyorum. Arkadaşlar ilçenizdeki yapılan yatırımları, inşaatları gezip yapılanları görün ve yerinde teşhis edin. Yapılan yatırımlarda eksik gördüğünüz kısımları ilgili kurumlarla paylaşın. Bizlerin yöneleceği konuların başında eğitim ve toplumsal sorunlar gelmelidir. Bunların yapılmadığı yerlerde sağlıksız bir toplum oluşur. Onun için sizlerin ilçelerinizin konumuna göre bu konular hakkında sosyal sorumluluk projeleri yapmanızı istiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.''

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ Rektörlüğünden AKTS sistemi ile ilgili son dakika açıklaması

Samsun OMÜ Rektörlüğünden AKTS sistemi ile ilgili son dakika açıklaması