17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK'TAN MASKE AÇIKLAMASI

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan maske açıklaması

Samsun Valisi Osman Kaymak, Korona Virüs nedeniyle halkın maskeye ihtiyacı olduğunu söyledi, "Üretim için bez bulunmuyor. Herkes kendini kaşkol, tülbent ile korusun" uyarısı yaptı.

05 Nisan 2020 Pazar 17:29 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, son Korona Virüs tedbirleri kapsamında tramvay ve toplu taşıma araçları ile pazar yerlerinde maske takma zorunluluğu geldiğini bu nedenle yoğun bir şekilde maske üretilmesi gerektiğini açıkladı.


Vali Osman Kaymak, Korona Virüs'ten korunmak için herkesin maske takması gerektiğini söylerken, maske üretimi için ihtiyaç duyulan ham maddenin ise bulunamadığına dikkati çekti.

Samsun'da maske üretimi yapabilecek yerlerin araştırıldığını ancak kapasitenin yeterli olmadığını kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak, "Herkesin maske takması lazım. Samsun'da maske üretim kapasitemizi araştırdık. Yoğun bir şekilde maske üretilmesi lazım. Şuan önhcelikli olarak sağlık çalışanlarının maske ihtiyacı karşılanıyor. Ama halkında maskeye ihtiyacı var. Normal bezleri de, koşkolüde, tülbenti de sararak kendinizi koruyabilirsiniz. Halkımızın maske yerine geçecek bir malzeme ile ağızlarını kapatmalarını istiyoruz. Maske üretiminde kullanılan hammadde, bez bulunmuyor. Pandemi kurulu olarak bunu araştırdık, Gaziantep'den malzeme getireceğiz. Bununla ilgili çalışmamız var" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İhsan Şenocak'tan Covid-19 yorumu! Bu bir Allah'ın ordularından değil mi

İhsan Şenocak'tan Covid-19 yorumu! Bu bir Allah'ın ordularından değil mi