16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK'TAN MEMURLARA CAKA UYARISI GELDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan memurlara caka uyarısı geldi

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan kamuda çalışan memurlara ültimatom geldi. Samsun Valisi Osman Kaymak, "Benim satmadığım cakayı benim emrimdeki memur satamaz, millete tepeden bakan, milleti hor gören, bugün git yarın gel olmaz" dedi.

01 Nisan 2018 Pazar 15:27 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, memurlara caka uyarısı yaptı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanlığının düzenlediği toplantıda gerçekleştirdiği konuşmada, sendika üyesi memurlara uyarılarda bulundu. Vali Osman Kaymak, sendikaya güvenerek işi düzgün yapmama gibi durumların olabildiğini belirterek, bu konuda memurlara, "Sendikaya güvenmeyin, işinizi düzgün yapın" çağrısında bulundu.

MİLLETE TEPEDEN BAKMAYIN

Millete tepeden bakılmaması uyarısında da bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, yaptığı konuşmada, "Arkadaşlar bazen sendikaya güvenerek işini düzgün yapmama gibi durumlar olabilir, yani sendikayı da arkasına alarak işini yanlış yaptığında da nasıl olsa sendika var, onların bize desteği var denilebilir. Kesinlikle bu tür tutumlara girmeyelim, siz yani sizler Büro Memur-Sen olarak, vatan millet duygusu yüksek, ülkenin birlik ve beraberliğini öne alan, milli, muhafazakar, manevi değerlere sahip çıkan insanlarsınız. Çalıştığınız yerlerde de gerçekten örnek gösterilen memurlar olmanız lazım. Vatandaşın memnuniyeti, kamu hizmetindeki işlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi, mesleğe uyulması, özellikle kılık kıyafet konusu yani bu konularda örnek memur olmanız lazım. Düşünün ki bir memur var orada herkesle kavgalı, bir de bu kişi Memur-Sen'in üyesi arkamda Memur-Sen var, arkadaşım kusura bakma işini düzgün yapmazsan, sana Memur-Sen de sahip çıkmaz, kimse sahip çıkmaz. Öncelikle çalıştığınız yerlerde örnek, başarılı işler yaparsanız asıl o yönüyle sendikanıza daha çok üye katmış olursunuz." dedi.

MEMURLARA CAKA UYARISI

Konuşmasında Samsun Valisi olarak kimseye caka satmadığının da altını çizen Samsun Valisi Osman Kaymak, Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanlığının toplantısında şunları dile getirdi.
"Arkadaşlar memuriyet de şu var, hani derler ya memuriyet kadrosunu aldık artık hiç kimse bizi yerimizden rahatsız edemez anlayışı var. Arkadaşlar bu anlayışı terk etmemiz lazım. Artık biliyorsunuz memurlarda performans kriterleri getiriliyor. Çalışanla çalışmayanın ayırt edildiği bir sisteme ihtiyaç var. Siz de biliyorsunuz yıllardır devlet memuru oldum tamam işim sağlam, devletimize kendimizi yasladık artık bizi kimse bir şey yapamaz anlayışını da bırakmamız lazım, işimizi en iyi şekilde yapmamız lazım.  Arkadaşlar işinizi seveceksiniz, insanları seveceksiniz. Memuriyet hayatımda ben her zaman şunu söylüyorum ben ilin Valisi olarak kimseye caka satmıyorum, bu makamlar hizmet yeri, benim satmadığım cakayı benim emrimdeki memur satamaz, millete tepeden bakan, milleti hor gören, bugün git yarın gel olmaz. Vatandaş diyor ki işim olmayabilir mevzuatta, benim işim yanlış olabilir ama bir doktordan, bir öğretmenden, bir müdürden, bir memurdan tatlı dil, güler yüz istiyor. Arkadaşlar öncelikle bizim işimiz insan, hangi işi yaparsanız yapın insanları seveceğiz. Her iş kutsaldır. Makamı, mevkisi önemli değil inanın bir okulda hizmetli o kadar güzel tavırlar, tablolar ortaya koyar ki öğrencilere rol model olur,  öğrenci öğretmenden alamadığı terbiyeyi o hizmetliden alır.  O anlamda herkes işini sevecek, işini önemseyecek. Bu güzel ülkemizde, bu güzel insanlara hizmet etmek bizim için onurdur. Bu onura sahip olmak için de işimizi çok daha iyi yapan, işimizi seven, işini önemseyen, insanların parmakla gösterdiği, insanların 'Allah Razı Olsun' dedikleri kişiler olmak durumundayız.
 
Toplantıya  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Samsun Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve çok sayıda sendika üyeleri katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, En Roman Dostu Belediye Başkanı seçildi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, En Roman Dostu Belediye Başkanı seçildi