25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK'TAN SAMSUN VE SAMSUNSPOR AÇIKLAMASI

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Samsun ve Samsunspor açıklaması

Samsun Valisi Osman Kaymak, Yabancılar Pazarı esnafları ile bir araya geldiği kahvaltıda, "Samsun’un ortak paydası Samsunspordur. Samsun’un geleceği için daha çok üreten, daha mutlu insanların yaşadığı, herkesin gıpta ettiği bir şehir için el ele vermek durumundayız" dedi.

10 Temmuz 2018 Salı 19:12 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Yabancılar Pazarı esnafları ile bu kez kahvaltı yaptı. Vali Osman Kaymak, burada Samsun ve Samsunspor ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ile birlikte Yabancılar Pazarı esnafları ile biraraya geldi.

Samsun Valisi Osman Kaymak hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Yabancılar Pazarı esnaflarına sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmişti. Esnafların bu ziyaretinde sabah kahvaltısı daveti üzerine bugün yeniden Yabancılar Pazarına giden Samsun Valisi Osman Kaymak, esnaflarla kahvaltı yaptı.

Yabancılar Pazarında yaptığı açıklamada Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'un tüm potansiyellerini kullanarak geleceğe emin adımlarla yürümesi gerektiğini belirterek, "Burası Samsun’un kalbi. Buradaki çarşının İstanbul’daki Kapalı Çarşı gibi olmasını hayal ediyorum. İstanbul'a giden her insan mutlaka Kapalı Çarşı’ya uğrar. Kapalı Çarşı her zaman cıvıl cıvıldır. Burayı da Kapalı Çarşı gibi hayal edip, önünü açmamız gerekiyor. Buradaki esnaflara müşteri potansiyelini sordum. Arkadaşlar eski canlılık yok dediler. Asıl olan sizlerin iyi iş yapmasıdır. Burada para kazandığınız zaman bütün meseleleriniz de çözülür. Çarşının çatısının değiştirilmesini istiyorsunuz. Bunlar sorundur ama bunlar halledilir. Bizler, sizlere hizmet etmek ve sorunlarınızı çözmek için buradayız. ‘Basiretli tüccar’ diye bir söz vardır. Yani ‘geleceği görmek’ gibi o anlamda çarşının da ötesinde Samsun’un geleceğini görmek lazım. Samsun çok büyük potansiyele sahip. Bu potansiyeli kullanması halinde hepimiz daha çok kazanıp, mutlu olacağız. Dışarıdan Samsun'a gelenler, ‘Samsun son 10-15 yılda çok büyük değişim yaşadı’ diyor. Samsun, gerçekten yaşanılabilir bir kent oldu. Yaşam kalitemiz de yükseldi. Bazen şehrin içerisinde yaşayan insan bunları göremeyebilir. Ama dışarıdan gelen insanlar şehrin güzelliğinden bahsediyorlar. Bizler, emin adımlarla şehri geleceğe taşımak zorundayız. 1 milyon 300 bin nüfuslu bir şehiriz. Bu insanların hepsine iş ve aş bulmak zorunda olan bir kenttiz. Daha önceden göç veriyorduk, şu anda göç alıyoruz. Şüphesiz ki şehrin üretmesi ve kazanması gerekiyor. Şehirde insanlara yeni iş imkânları bulmamız lazım. Dün akşam yeni yönetim sisteminde görev yapacak bakanları Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Yeni yönetim sistemimizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Allah devletimizin yolunu açık eylesin. Samsun’da bizler birlik ve beraberliğimizi kurduğumuz sürece Samsun; daha çok geleceğe odaklanacaktır. Samsun’un geleceği için daha çok üreten, daha mutlu insanların yaşadığı, herkesin gıpta ettiği bir şehir için el ele vermek durumundayız. Bu anlamda da birlik ve beraberlik olduğu müddetçe Samsun’un çok güzel günler göreceğine inanıyorum" dedi.

SAMSUN'UN ORTAK PAYDASI SAMSUNSPORDUR
Yabancılar Pazarı esnafları ile yapılan kahvaltıda Samsunspor ile ilgili de konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun’un ortak paydası Samsunspordur. Samsunspor bizi bir araya getiren bir değerdir. İnşallah Samsunspor eski ihtişamlı günlerine kavuşur. 1012 esnafın bulunduğu yabancılar pazarının içinde bulunduğu cami yabancılar pazarına yakışmamaktadır. Cami’nin geniş, nezih ve temiz bir ortamı olması gerekiyor. Camimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. Ben sizlere Allah’tan bol, hayırlı ve bereketli kazançlar diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimle selamlıyorum" diye konuştu.

SAMSUN KARADENİZ'İN ANADOLUYA AÇILAN KAPISIDIR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'de burada yaptığı açıklamada, Samsun'u daha ileriye taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgularak, şunları dile getirdi.

"Biz belediyeler hizmet için varız. Talepleri alıp, yapabileceğimiz her şeyi yapmakla yükümlü olduğumuzu düşünüyorum. Vatandaşlarımızın problemlerini çözmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Samsun, Karadeniz’in Anadolu’ya açılan en önemli kapısıdır. Samsun ayrıca Karadeniz’in en önemli ve büyük şehridir. Çok büyük potansiyellere sahibiz. Kara, deniz, hava ve demiryoluna sahip bir şehiriz. Samsun çok şeyleri kazanıp, dışarıdan gelen vatandaşlar ve turistler tarafından gıptayla bahsedilen bir şehir oldu. Biz buradaki problemleri biliyoruz. Trafikle ilgili sıkıntılarımız var. Onunla ilgili bir master plan yapıyoruz. İstihdam ile ilgili de Sayın Valimiz, ticaret odası ve tüm STK’lar ile birlikte Samsun’un geleceği ile ilgili yeni istihdam alanları oluşturmak için çalışıyoruz. Bu çalışmaları iş dünyası ile birlikte yürütüyoruz. Samsun’un önünü açmak bizim boynumuzun borcudur. Allah birliğimizi daim etsin. Türkiye'nin üzerinde hangi oyunların oynandığını hep beraber yaşıyor ve görüyoruz. Bizler beraber olduktan sonra her şeyi hallederiz. Bizim bizden başka dostumuz yok. Birlikten kuvvet doğar. Ülke olarak bir ve beraber olduğumuzda aşamayacağımız engel olmaz, halledemeyeceğimiz problem de kalmaz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Rasim Sabah'ı öldüren polis memuru tutuklandı

Samsun'da Rasim Sabah'ı öldüren polis memuru tutuklandı