22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN VALİSİ ZÜLKİF DAĞLI VE PROTOKOL ÜYELERİ HEP BİRLİKTE ŞEHİRDE KORONA DENETİMİ YAPTI

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri hep birlikte şehirde Korona denetimi yaptı

Samsun'da Vali Zülkif Dağlı beraberinde Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın katılımı ile birlikte şehir içinde Korona Virüs denetimi yaptı.

11 Ağustos 2020 Salı 16:12 GÜNCEL

Samsun protokolü, Korona Virüs'e karşı şehir içinde denetime çıkarak Cumhuriyet Meydanı ve Saathane Meydanında incelemelerde bulunarak vatandaşları Covid-19'a karşı uyardı.


Samsun Valisi Zülkif Dağlı beraberinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Meydanı ve Saathane Meydanı’nda vatandaşlara maske ve sosyal mesafe uyarısında bulundu. Başkan Demir, “Virüsten korunmanın en etkin yolu, maske ve sosyal mesafe. Bu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelde kapsamında 81 ilde denetim yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokanta ve kafeteryalar gibi birçok alanda uygulama yaptı.
İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı ve Saathane Meydanı’nda yapılan denetimlere Vali Zülkif Dağlı ile birlikte katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, hem esnafla hem de vatandaşlarla sohbet edip uyarılarda bulundu. Maske, sosyal mesafe ve hijyenin önemine değinen Başkan Mustafa Demir, “Halkımızdan duyarlılık bekliyoruz. Bu virüsün en etkin ve tek yolu sosyal mesafe, maske ve temizlik. Yapılan bu uygulamalar ve denetimler hepimizin sağlığı için. Bu virüsü birlikte mücadele ederek yeneceğiz. Vatandaşlarımızla birlikte bu süreci atlatacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atatürk'e hakaret eden meclis üyesine mahkemeden hapis cezası

Samsun'da Atatürk'e hakaret eden meclis üyesine mahkemeden hapis cezası