02 Aralık 2020 Çarşamba

SAMSUN VALİSİNDEN BALKAN GÖÇÜ AÇIKLAMASI! 5.5 MİLYON MÜSLÜMAN TÜRK ÖLDÜRÜLDÜ

Samsun Valisinden Balkan göçü açıklaması! 5.5 milyon Müslüman Türk öldürüldü

Samsun Valisi Osman Kaymak, 13. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresinde yaptığı konuşmada, Balkanlardan göç sırasında 5.5 milyon Müslüman Türk'ün öldürüldüğünü açıkladı.

23 Kasım 2019 Cumartesi 15:11 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, 13. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresine katılarak burada yaptığı konuşmada Balkan göçü sırasında 5.5 milyon Müslüman Türk'ün öldürüldüğünü buna karşılık bir de sözde soykırım suçlamasına maruz kaldığımızı söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı toplantı salonunda gerçekleşen 13. Ulusalararası Balkan Tarihi Kongresinin açılış törenine katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, Balkanlardan Anadolu'ya yapılan göç sırasında Müslüman Türklerin büyük sıkıntılar çektiklerini ifade etti.Balkan göçü sırasında öldürülen ve göz etmek mecburiyetinde kalan Müslüman Türk sayısının 5.5 milyon olduğunu kaydeden  Samsun Valisi Osman Kaymak, "1877-78 Osmanlı-Rus, 1912-13 Balkan Savaşları sonunda Osmanlı Devleti Balkan topraklarını kaybetmiştir.  Yaklaşık 5 asır süren Müslüman Türk varlığı Balkanlardan Anadoluya göç etmek mecburiyetinde kalmış, bu süreçte öldürülen ve göç etmek zorunda kalan ejdadımızın sayısı 5.5 milyon civarındadır. Bu büyük bir dramdır.  Biz Türkler millet olarak darp edildiğimizde dövülmüş olmayı kabullenmekte zorlandığımız için dünyaya bunu yeterince anlatamamış aksine sözde soykırım suçlamalarına maruz kalmıştır" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor TFF 2'inci Lig Beyaz Grupta  Şanlıurfaspor'u 5-0 yendi

Yılport Samsunspor TFF 2'inci Lig Beyaz Grupta Şanlıurfaspor'u 5-0 yendi