18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN VE İLÇELERDE DEPREM DURUMUNDA ACİL TOPLANMA YERİ VE ADRESLERİ NERELER

Samsun ve ilçelerde deprem durumunda acil toplanma yeri ve adresleri nereler

Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin Samsun'da da hissedilmesi sonrası Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan Samsun'da olası bir deprem durumunda toplanma merkezi ve yerleri de merak konusu oldu.

25 Ocak 2020 Cumartesi 20:52 GÜNCEL

Samsun'da olası bir depremde İlkadım, Atakum, Canik ve diğer ilçelerde toplanma merkezleri neresi.. İşte Samsun'un da deprem durumunda toplanma yeri olarak belirlenen adresler..


Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan Samsun'da Ladik ilçesi birinci derecede deprem bölgesinde yer alıyor. Samsun Kent Haber, Samsun'da yaşanabilecek bir depremde ilçelerin toplanma yeri ve adreslerinin neresi olduğu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bir araştırma yaptı.

Samsun'da ilçe ilçe deprem durumunda toplanma yeri ve adresleri, samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü internet sitesinden yada türkiye.gov.tr üzerinden Acil Toplanma Alanı Sorgula bölümünden mahalle mahalle sorgulanabiliyor. Bu sorgulamayı yapabilmek için e-devlet şifresi ile giriş yapmanız ve Acil Toplanma Alanı Sorgula bölümünden ilçeniz ve hangi mahallede ikamet ediyorsanız o adresi seçerek deprem durumunda acil toplanma alanını öğrenebiliyorsunuz.

Samsun Kent Haber, Samsun'da İlkadım, Atakum, Canik, Bafra ve Ladik ilçelerinde bulunan bazı toplanma alanlarının adreslerini türkiye.gov.tr sitesinden buldu. Buna göre Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Çiftlik caddesi, Gebi caddesi, Ebu Suud caddesi, Hançerli mahallesi, Hastane mahallesi, İlyasköy mahallesi, Atakum ilçesinde Adnan Menderes Bulvarı, Şehit Fikret Özer sokak, Canik ilçesinde Gaziosmanpaşa mahallesi Abalıoğlu sokak, Ladik ilçesinde Ağcakaya mahallesi gibi yerlerin deprem durumunda toplanma yerlerini siz okuyucularımız için yayınlıyoruz.

İLKADIM İÇİN ACİL TOPLANMA NOKTALARI
Öte yandan Samsun'un İlkadım ilçesi içinde afet durumunda toplanma yerleri belirlenmişti. Buna göre İlkadım ilçesinde deprem, afet ve benzeri durumlarda toplanma merkezleri olarak belirlenen alanlar şöyle.
Cedit Mahallesi Gençlik Caddesi Parkı, Kılıçdede Mahallesi Gazi Parkı, Uğur Mumcu Parkı, Yıldıray Çınar Parkı, Şehit Murat Uzun Parkı, Adalet Parkı, Salim Ayla Parkı, Karadeniz Parkı, Nuri Çerit Parkı, İlyasköy Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, Derebahçe Mahallesi Trafik Eğitim Parkı, Selahiye Mahallesi 30 Ağustos Parkı, Kalkancı Mahallesi Karasamsun Spor Parkı ve 19 Mayıs Mahallesi Şehit Erhan Pekel Parkı.

Sizde Samsun'da ikamet edip hangi ilçe ve mahallenizde deprem durumunda toplanma yerlerini merak ediyorsanız e-devlet şifrenizi kullanarak türkiye.gov.tr adresinden toplanma yerlerini sorgulayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da hangi ilçe hangi mahalle kaçıncı derecede deprem bölgesinde

Samsun'da hangi ilçe hangi mahalle kaçıncı derecede deprem bölgesinde